Lavrov sa šefom diplomatije Azerbejdžana o deeskalaciji oko Nagorno-Karabaha
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov razgovarao je danas telefonom sa azerbejdžanskim kolegom Džejhunom Bajramovom o praktičnoj implementaciji prethodno dogovorenih koraka u pravcu što skorije deeskalacije situacije oko Nagorno-Karabaha. „Ministri su razmenili mišljenja o najhitnijoj međunarodnoj i regionalnoj agendi. Poseban fokus je stavljen na neophodnost praktične implementacije prethodno dogovorenih koraka u cilju što skorije deeskalacije situacije oko Nagorno-Karabaha, uključujući deblokadu humanitarnih ruta duž Lačinski koridor posebno”, saopštilo je rusko ministarstvo spoljnih poslova prenosi TAS S. Dvojica visokih diplomata naglasili su da „ne postoji alternativa implementaciji čitavog paketa trilateralnih sporazuma između lidera Rusije, Azerbejdžana i Jermenije”, navelo je ministarstvo. „Ministri su se saglasili o kontraproduktivnosti pokušaja da se konkretan rad u ovoj oblasti zameni političkim i propagandnim kampanjama”, kaže se u saopštenju. Telefonski razgovor je inicirala azerbejdžanska strana, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


