Субота, 04.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Дебакл фудбалера Партизана у Данској

Игор Дуљај: Жао ми је људи који су дошли да виде ову срамоту
Дебакл фудбалера Партизана у Данској
Фудбалери Партизана (Танјуг - Ј. Илић)

КОПЕНХАГЕН - Фудбалери Партизана поражени су вечерас у Фаруму од екипе Нордсјеланда резултатом 5:0 (2:0) у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу конференција.

Голове за Нордсјеланд постигли су Мартин Фресе у 11, Маркус Ингвартсен у 43. и 68. минуту из пенала, Оливер Виладсен у 73. и Михајло Илић (аутогол) у 87. минуту.

Реванш меч биће одигран 31. августа од 21 сат у Београду.

Домаћи су повели већ у 11. минуту голом Фресеа. Само четири минута касније Нордсјеланд је имао велику шансу, али је Ибрахим Осман шутирао високо преко гола. Домаћи фудбалери су наставили са нападима у наставку меча, док фудбалери Партизана практично нису пружили никакав отпор противничким играчима. Фудбалери Нордсјеланда су нови "зицер" имали у 40. минуту. Осман је погодио стативу, а Ингвартсен је потом промашио празан гол са пет метара.

Нордсјеланд је 43. минуту повео 2:0. Никола Антић је играо руком у свом шеснастерцу, а главни арбитар Јигал Фрид је досудио пенал за домаћи тим. Ингвартсен је био прецизан са 11 метара. До краја првог полувремена није било промене резултата, а Партизан је у првих 45 минута одиграо лоше и није успео да створи неку озбиљнију прилику.

Партизан је у само првих десетак минута другог полувремена заиграо ангажованије. Нордсјеланд је у 60. минуту имао нову велику шансу преко Мохамеда Диомандеа, који је шутирао главом преко гола. Исти играч је три минута касније пропустио нову шансу, а ударац Диомандеа је зауставио голман Партизана Александар Јовановић.

Фрид је у 67. минуту свирао нови пенал за домаћи тим, пошто је Александар Шћекић играо руком у шеснаестерцу "црно-белих". Ингвартсен је поново био прецизан са 11 метара. Нордсјеланд је наставио са одличном игром и у 73. минуту је било 4:0 за домаћи тим, а у стрелце се уписао Виладсен.

Нордсјеланд је наставио са нападима, а игра Партизана се потпуно распала. Јовановић је поново био најбољи играч "црно-белих", а у 78. минуту поново је зауставио ударац Османа.

Исти играч је у 80. минуту погодио стативу, али је досуђен офсајд. Матс Хансен је потом погодио стативу. Одбрана Партизана као да није постојала на овој утакмици, а Јовановић је у 84. минуту зауставио ударац Хансена, преноси Танјуг.

Нордсјеланд је повео 5:0 у 87. минуту, Јовановић је направио грешку, а Илић је постигао аутогол. Домаћи су постигли гол и у 93. минуту, који је поништен пошто је фудбалер домаћих играо руком.

До краја утакмице није било промене резултата. Реванш је за недељу дана у Београду.

 

Игор Дуљај: Жао ми је људи који су дошли да виде ову срамоту

КОПЕНХАГЕН - Тренер фудбалера Партизана Игор Дуљај изјавио је вечерас да он сноси највећу одговорност за пораз "црно-белих" од Нордсјеланда резултатом 5:0 у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу конференција.

"Ја сносим највећу одговорност, јер је 5:0 сраман резултат, без обзира на начин како смо примили голове. Они су имали контролу лопте, али је недопустиво како су тако лако пролазили против наших играча у ситуацијама један на један", рекао је Дуљај за ТВ Арена спорт после меча.

"Имају брзину и играче који могу да промене ритам утакмице. Не желим да тражим алиби... Жао ми је људи који су дошли да виде ову срамоту и људи у Србији, али, видимо се у Београду. У сваком случају", додао је тренер Партизана.

Реванш меч биће одигран 31. августа у Београду.

"Сада имамо јаку утакмицу против Јавора... Слична је ситуација као када смо изгубили од слабијег противника на међународној сцени, али је ово, ипак превелики резултат. Разговараћемо када се буду слегли утисци", закључио је Дуљај, пренео је Танјуг.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Deki
Partizan namjerno izgubio. Razlog? Jer hoce pomoc od drzave da budu na nivou Zvezde. Ovim potezom smanjuju šanse da Srbija osvji poene na Uefa listi da ooet imamo direktnog učesnika u LŠ. Vidjećemo hoće li Vučić da im pomogne u zamjenu da osvajaju poene u Evropi za bolji koeficijent Srbije.
Sasa Tref
Mi smo amateri u evropskom fudbalu kao nekada konobari sa Malte i ribari sa Islanda.Zalosno je sto je nasim igracima ovo zivotni poziv
Beogradjanin-Istrijan-Schwabenländle
Градић Фарум има 20 000 становника.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.