Терао децу да просе, па осуђен на две године и осам месеци затвора
Т. Ж. осуђен је на две године и осам месеци затвора, пошто га је Други основни суд у Београду огласио кривим за одузимање малолетног детета и неовлашћено држање опојних дрога. Уз затворску казну, окривљеном је изречена и мера забране приближавања и комуникације са малолетницима које је терао да просе.
Т. Ж. је ухапшен у јуну прошле године, након што су грађани пријавили полицији да се он и малолетни дечак купају голи у фонтани у Новом Београду.
– Други основни суда у Београду донео је пресуду против окривљеног Т. Ж, којом је оглашен кривим због два кривична дела одузимање малолетног лица на казну затвора у трајању од једне године и осам месеци, као и због кривичног дела неовлашћено држање опојних дрога на казну затвора у трајању од четири месеца, те му је суд изрекао јединствену казну затвора у трајању од две године и осам месеци затвора, као и меру забране приближавања и комуникације са малолетним оштећеним лицима у трајању од једне године, као и меру безбедности обавезно одузимање предмета – саопштено је из Другог основног јавног тужилаштва у Београду.
Окривљеном Т. Ж. оптужницом овог тужилаштва у Београду, на терет је стављено да је у дужем временском периоду заједно са окривљеном С. Ј, а против које се води одвојени поступак, у више наврата из користољубља противправно задржавали своју малолетну децу иако су она била поверена на чување установи Дом „Моша Пијаде”, јер је окривљени потпуно лишен родитељског права.
– Малолетну децу, која су бежала из наведеног дома, задржавали су и водили са собом у прошњу по различитим локацијама у Београду. Т. Ж. је, потом од малолетне деце узимао сав новац који су на тај начин добијали – наводи се у саопштењу тужилаштва и додаје да су оваквим понашањем, Т. Ж. и С. Ј. теже угрозили здравље, васпитање и школовање малолетне деце.
– Приликом последње прошње окривљени са малолетном децом пронађен је у близини ТЦ „Фонтана”, а када је претходно пријављен да се наг купа у фонтани – додаје се у саопштењу тужилаштва.
Подсетимо, дечак је пронађен наг у фонтани у јуну прошле године. Како је за медије рекао човек који је случај пријавио полицији, дечак је у тренутку проналаска плакао и био преплашен. Рекао је да има седам година и да је из Обреновца.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


