Додик: Трагамо ко је одговоран и на основу чега је Шмиту издат пасош у МИП-у БиХ
БАЊАЛУКА – Председник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да се утврђује на основу чега је Кристијану Шмиту, који није именован у Савету безбедности УН-а на место високог представника, издата дипломатска акредитација у Министарству спољних послова у Савету министара. „Трагамо за одговорним лицима у ОХР-у, која су такав захтев упутили МИП-у, као и за онима који су у Министарству спољних послова потписали захтев за издавање дипломатске акредитације. МИП то није проверавао, постоје лица која су одговорна, то ће сигурно морати сада да се зна”, рекао је Додик за РТРС, наводећи да је реч о кривичној одговорности.
Он је изјавио да има сазнања да се о томе води истрага и у Немачкој, а то све говори да неко мора одговара, а пре свега, да се утврди одговорност локалних људи. „Ово је пре свега крах за БиХ, њен систем и њене институције, да се на бази лажне приче о томе да је именован, Кристијану Шмиту издају било какви папири за боравак. Зато је и покренута та процедура да се то преиспита и утврди, треба коначно да се утврди одговорност локалних људи за све то”, рекао је Додик, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


