Багер пропао док је рушио старе куће
Багер који је јуче ујутру пропао док је рушио старе куће са локалима на углу улица Невесињске и Макензијеве био је главна атракција Врачара. Тако заглављеног и непомичног између разрушених зидова приземних објеката пешаци су фотографисали, чак и правили селфије и снимке локације трудећи се да што ближе приђу машини на леђима и растуреним зидовима кућа тако што су преко ограде истурили камере мобилних телефона да би направили што бољу слику. И људи који су туда колима пролазили кроз прозоре аутомобила желели су да овековече тај несвакидашњи призор. Многи су застајкивали и распитивали се како се десило то да „машина од неколико тона упадне у рупчину”, да ли је неко повређен, како ће багер извући одатле, шта ће ту да се гради, а једна госпођа чудом није могла да се начуди да су срушени делови објеката јер, како каже, синоћ је туда пролазила и све куће биле су на броју и под кровом.
– Нисам знала да се тако брзо руши. Очекивала јесам јер су расељени сви ти објекти, а и све ове куће са друге стране Макензијеве улице биће уклоњене и ту ће сигурно нићи нове зграде – коментарисала је она.
Људи који очигледно имају везе са градилиштем и овим инцидентом у којем није било повређених јуче нису желели да говоре нити да евентуално објасне шта се десило.
– Молим вас, пустите нас на миру. Гори нам кућа, а ви доливате уље на ватру. Важно је да нико није страдао и да нема повређених. Чекамо дизалицу која ће да извуче багер и настављамо даље – казао је један од њих.
На наше питање како је багер пропао и заглавио се и да ли имају дозволу за рушење, човек који се туда врзмао најпре је слегнуо раменима, а потом самоуверено додао:
– Људи имају све папире, дозволе. Багер је упао у подрум јер се није знало да подрум постоји. Свашта се дешава на градилиштима и ово није страшно, а од јутрос нема ко није дошао да слика, снима и распитује се. То стварно не разумем. Непотребно се прави драма – казао је он.
Тачно је да нико није изгубио главу нити је на правди бога остао без крова над главом туђом грешком као што је било сијасет таквих примера не само на градилиштима по Врачару, него широм Београда, али је потпуно нејасно како је могуће то да се руши у складу са пројектом, а да се не зна шта све постоји на локацији. Или се знало, али није поступило како треба?
На тој престижној врачарској локацији на зиду зграде у Невесињској улици која ће такође да буде сравњена са земљом закуцана је градилишна табла са свим уредно наведеним подацима о месту градње и приказом шта ће времешну зграду и четири, пет кућа поред заменити. Биће то стамбено-пословни објекат са два нивоа подрума, приземљем, седам спратова и повученим спратом који ће моћи да стане раме уз раме са већ изграђеним вишеспратницама на тој страни Невесињске улице надомак зграде Општине Врачар и Каленић пијаце. На тој личној карти градилишта између осталог пише да је инвеститор „Диатрета” д.о.о, извођач радова „CE Group”, стручни надзор „СДВ 030” д.о.о, да је површина будућег објекта 6.943 квадратна метра.
Грађевинску дозволу издао је Секретаријат за урбанизам 25. октобра, а пријава радова уследила је месец дана касније, 30. новембра ове године. Као почетак радова наведен је 4. децембар 2023, а завршетак 15. новембар 2025.
Услов свих услова је да багер поново забрунда.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


