Bager propao dok je rušio stare kuće
Bager koji je juče ujutru propao dok je rušio stare kuće sa lokalima na uglu ulica Nevesinjske i Makenzijeve bio je glavna atrakcija Vračara. Tako zaglavljenog i nepomičnog između razrušenih zidova prizemnih objekata pešaci su fotografisali, čak i pravili selfije i snimke lokacije trudeći se da što bliže priđu mašini na leđima i rasturenim zidovima kuća tako što su preko ograde isturili kamere mobilnih telefona da bi napravili što bolju sliku. I ljudi koji su tuda kolima prolazili kroz prozore automobila želeli su da ovekoveče taj nesvakidašnji prizor. Mnogi su zastajkivali i raspitivali se kako se desilo to da „mašina od nekoliko tona upadne u rupčinu”, da li je neko povređen, kako će bager izvući odatle, šta će tu da se gradi, a jedna gospođa čudom nije mogla da se načudi da su srušeni delovi objekata jer, kako kaže, sinoć je tuda prolazila i sve kuće bile su na broju i pod krovom.
– Nisam znala da se tako brzo ruši. Očekivala jesam jer su raseljeni svi ti objekti, a i sve ove kuće sa druge strane Makenzijeve ulice biće uklonjene i tu će sigurno nići nove zgrade – komentarisala je ona.
Ljudi koji očigledno imaju veze sa gradilištem i ovim incidentom u kojem nije bilo povređenih juče nisu želeli da govore niti da eventualno objasne šta se desilo.
– Molim vas, pustite nas na miru. Gori nam kuća, a vi dolivate ulje na vatru. Važno je da niko nije stradao i da nema povređenih. Čekamo dizalicu koja će da izvuče bager i nastavljamo dalje – kazao je jedan od njih.
Na naše pitanje kako je bager propao i zaglavio se i da li imaju dozvolu za rušenje, čovek koji se tuda vrzmao najpre je slegnuo ramenima, a potom samouvereno dodao:
– Ljudi imaju sve papire, dozvole. Bager je upao u podrum jer se nije znalo da podrum postoji. Svašta se dešava na gradilištima i ovo nije strašno, a od jutros nema ko nije došao da slika, snima i raspituje se. To stvarno ne razumem. Nepotrebno se pravi drama – kazao je on.
Tačno je da niko nije izgubio glavu niti je na pravdi boga ostao bez krova nad glavom tuđom greškom kao što je bilo sijaset takvih primera ne samo na gradilištima po Vračaru, nego širom Beograda, ali je potpuno nejasno kako je moguće to da se ruši u skladu sa projektom, a da se ne zna šta sve postoji na lokaciji. Ili se znalo, ali nije postupilo kako treba?
Na toj prestižnoj vračarskoj lokaciji na zidu zgrade u Nevesinjskoj ulici koja će takođe da bude sravnjena sa zemljom zakucana je gradilišna tabla sa svim uredno navedenim podacima o mestu gradnje i prikazom šta će vremešnu zgradu i četiri, pet kuća pored zameniti. Biće to stambeno-poslovni objekat sa dva nivoa podruma, prizemljem, sedam spratova i povučenim spratom koji će moći da stane rame uz rame sa već izgrađenim višespratnicama na toj strani Nevesinjske ulice nadomak zgrade Opštine Vračar i Kalenić pijace. Na toj ličnoj karti gradilišta između ostalog piše da je investitor „Diatreta” d.o.o, izvođač radova „CE Group”, stručni nadzor „SDV 030” d.o.o, da je površina budućeg objekta 6.943 kvadratna metra.
Građevinsku dozvolu izdao je Sekretarijat za urbanizam 25. oktobra, a prijava radova usledila je mesec dana kasnije, 30. novembra ove godine. Kao početak radova naveden je 4. decembar 2023, a završetak 15. novembar 2025.
Uslov svih uslova je da bager ponovo zabrunda.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


