Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Седмоспратница прекопута Чубурског парка

Седмоспратница прекопута Чубурског парка
Реч је о објекту чија ће корисна површина бити око 5.400 квадратних метара

Осам објеката биће порушено на углу улица Максима Горког, Чернишевског и Орловића Павла да би на тој локацији од око 800 квадратних метара прекопута Чубурског парка била подигнута стамбено-пословна зграда. Реч је о објекту чија ће корисна површина бити око 5.400 квадратних метара. Та зграда на Врачару биће различите спратности – њен нижи део имаће пет спратова, а виши седам. Испод објекта предвиђене су три подземне етаже са 50 паркинг-места, а надземно је пројектовано 14 станова, 14 пословних апартмана и два локала. Све то планирано је урбанистичким пројектом који ће бити на јавној презентацији у сали у сутерену зграде Градске управе у Улици  27. марта 43–45 од 4. до 12. јануара следеће године радним данима од 9 до 15 часова.  

Урбанистички пројекат израдило је предузеће „студио Текто”, а наручио га је инвеститор компанија „Бриксвел инвестмент”.

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Бранислав Станојловић
Не видим ту место за замену порушених корисних радњи! И данас возим на зимским гумама из вулканизерске радње и продавнице на томе ћошку.
Šator
А тек која је штета турских сламова на мјесту Народног позоришта. Шта ће нам те безвезне грађевине када смо ту могли куповати уларе, узенгије, самаре... гледати када Турци набију кога стигну на колац... баш безвезе онај Књаз Михајло што је правио лијепа, модерна здања умјесто прекрасних нахерених потлеушица из којих вире мусава дјеца пуна вашки и болештина...
Kole
Posle Zlatibora i Čubura ode u kaludjerizaciju !
Сармагедон
Најважније питање је: ко (име и презиме) је власник свега тога, односно ко ће се највише овајдити. Хајмо мало истраживачко новинарство. Можете ви то.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.