Гала концерт у националном театру
Новогодишњи гала концерт ансамбла Опере и Балета Народног позоришта у Београду биће одржан у суботу, 13. и недељу 14. јануара од 19.30 сати на великој сцени Народног позоришта у Београду уз учешће бројних уметника ове куће културе. Програмом, у режији Марија Павла дел Монака, дириговаће Александар Којић, Ђорђе Павловић и Ђорђе Станковић. Избор сценографије урадила је Јасна Сарамандић, а избор костима Катарина Грчић Николић.
Више од три деценије, од 1993. године, Народно позориште у Београду у том периоду традиционално организује дочек Нове године по јулијанском календару уз специјално припремљен музички репертоар, обојен романтичном и свечарском атмосфером, коју ће ове године, први пут, својим учешћем обогатити и ансамбл Балета. Публика ће бити у прилици да ужива у веома богатом, садржајном и брижљиво одабраном вишечасовном програму који ће обе зимске вечери претворити у незаборавну новогодишњу симфонију. На репертоару ће се наћи неки од најлепших дуета и хорских извођења из опера „Риголето”, „Бал под маскама”, „Норма”, „Кармен”, „Дон Карлос”, „Набуко”, „Коштана”, „Травијата”, „Манон Леско” и „Кнез Игор” као и одломци из популарних балетских представа „Крцко Орашчић”, „Гусар/ Le Corsaire ”, „Краљица Марго” и „Лабудово језеро”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


