Експлозив био у мотоциклу
Од нашег сталног дописника
Загреб, 25. октобра – Загребачка полиција и даље интензивно истражује ко је извршио и ко у ствари стоји иза убиства директора „Национала” Иве Пуканића и његовог сарадника Николе Фрањића, а данас је објављен нови детаљ: експлозив којим је извршен атентат био је смештен у мотоциклу који је убица оставио поред Пуканићевог аутомобила.
Знало се и раније да је двориште у Палматоћевој 3, где је „Национал” имао закупљених шест паркираних места, био под сталним видео-надзором, а полиција је најзад саопштила и шта су те камере снимиле. Непозната особа са ’шилетерицом’ на глави довезла се мотором, оставила га поред Пуканићевог „лексуса” и брзо се удаљила. Утврђено је да је мотор претходно украден, а у њему је била већа количина експлозива. Атентатор је затим прешао да куће на броју 4 и чекао док се није појавио Пуканић. Када се ухватио за браву свог скупоценог аутомобила, убица је даљински активирао експлозив и затим побегао. Десило се то у 18.20 часова.
На основу исказа сведока полиција је сачинила фоторобот убице и данас га објавила.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


