Eksploziv bio u motociklu
Od našeg stalnog dopisnika
Zagreb, 25. oktobra – Zagrebačka policija i dalje intenzivno istražuje ko je izvršio i ko u stvari stoji iza ubistva direktora „Nacionala” Ive Pukanića i njegovog saradnika Nikole Franjića, a danas je objavljen novi detalj: eksploziv kojim je izvršen atentat bio je smešten u motociklu koji je ubica ostavio pored Pukanićevog automobila.
Znalo se i ranije da je dvorište u Palmatoćevoj 3, gde je „Nacional” imao zakupljenih šest parkiranih mesta, bio pod stalnim video-nadzorom, a policija je najzad saopštila i šta su te kamere snimile. Nepoznata osoba sa ’šiletericom’ na glavi dovezla se motorom, ostavila ga pored Pukanićevog „leksusa” i brzo se udaljila. Utvrđeno je da je motor prethodno ukraden, a u njemu je bila veća količina eksploziva. Atentator je zatim prešao da kuće na broju 4 i čekao dok se nije pojavio Pukanić. Kada se uhvatio za bravu svog skupocenog automobila, ubica je daljinski aktivirao eksploziv i zatim pobegao. Desilo se to u 18.20 časova.
Na osnovu iskaza svedoka policija je sačinila fotorobot ubice i danas ga objavila.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


