Четвртак, 04.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Стармер: Напад на хотел у коме се налазе тражиоци азила - крајње десничарско насиље

Стармер: Напад на хотел у коме се налазе тражиоци азила - крајње десничарско насиље
( Фото/ EPA-EFE / BETTY LAURA ZAPATA)

ЛОНДОН – Британски премијер Кир Стармер осудио је данас напад на хотел у Ротераму у којем су се налазили тражиоци азила, описавши га као "крајње десничарско разбојништво".

У саопштењу Даунинг стрита, Стармер је обећао да ће власти учинити све што је потребно да насилнике приведе правди, након немира који су избили широм земље, пренео је АП. У обраћању нацији, које је преносила телевизија, Стармер је поручио да насилна руља не представља Британију, пренео је Скај њуз.

"Гарантујем да ћете пожалити што сте учествовали у овим нередима, било директно или подстичући га", нагласио је британски премијер.                         

Полиција у Ротераму, на северу Енглеске, борила се да обузда гомилу екстремно десничарских изгредника који су покушавали да упадну у хотел у коме су се налазили тражиоци азила.

Пре него што су побуну ставили под неку врсту контроле, полицајци са штитовима суочили су се са баражом "пројектила", укључујући комаде дрвета, столице и апарате за гашење пожара, док су покушавали да спрече демонстранте, од којих су многи носили маске, да уђу у Холидеј Ин Експрес хотел.

Прозори на хотелу су разбијени, а избио је и мањи пожар. Многи су били огрнути енглеским заставама, а дочекали су их учесници контрамитинга који су извикивали пароле у знак подршке мигрантима, пренео је Мирор.

Након што су синоћ избили насилни протести широм Енглеске, до сада је ухапшено најмање 100 људи, а нове демонстрације најављене су и за данас у више градова.

Нереди и протести изазвани су нападом ножем у граду Саутпорт где је један 17-годишњак убио три девојчице на часу плеса, преноси Танјуг.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

slavkoD
Ma da kao i u Nemackoj.Zive u hotelima sa 4 zvezdice i 3x dnevno ketering im donosi hranu.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.