Вранеш, Бајић и Вељић на Охридском лету
На Охридском лету 18. августа од 21 час у цркви Свете Софије биће одржано српско вече озбиљне музике. Наступиће мецосопран Љубица Вранеш, солисткиња Народног позоришта у Београду, професор и првак Опере Драгољуб Бајић, као и пијаниста Миливоје Вељић..
Љубица Вранеш позната је на нашој и иностраној сцени по улогама у операма „Набуко”, „Кармен”, ”„Отело”, „Дон Карлос” и у другим. Носилац је прве награде на такмичењима за најбољег мецосопрана „Никола Цвејић”„Петар Коњовић” и другим.
Драгољуб Бајић добитник је многих признања, кaо што су награде „Војислав Вучковић”, „Лазар Јовановић”, као и више иностраних.
Пратиће их на клавиру професор др Миливоје Вељић, добитник важних домаћих и страних признања.
Уметници ће извести и мелодије из опуса насталог на традиционалној музици и песми Србије.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


