Холандија шаље Украјини 28 оклопних теренских возила Викинг
АМСТЕРДАМ – Холандија ће послати Украјини 28 амфибијских оклопних теренских возила Бандвагн БвС 10 Викинг, објавио је холандски министар одбране Рубен Брекелманс.
„Украјини је очајнички потребна наша помоћ у борби против руског агресора. Холандија ће им послати 28 теренских возила Викинг. Припадници Маринаца су обучили украјинске војнике како да их користе”, навео је у суботу министар на друштвеној мрежи Икс, пренела је агенција Интерфакс Украјина.
Возило Викинг је амфибијско оклопни транспортер шведско-британске производње којег прави компанија БАЕ Системс Хаглундс за потребе Маринаца у Холандији, Великој Британији, Шведској, Аустрији и Француској, јавља Танјуг.
Током прошле године, 36 холандских возила БвС 10, као и 20 британских Викинга послати су у Украјину у оквиру логистичке помоћи у рату против Русије.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


