Музика која позива на љубав и мир
Традиционални празнични концерт, којим Српско-јеврејско певачко друштво (СЈПД) слави Хануку, католички и православни Божић и Нову годину, одржава се 9. децембра у 20 часова у Позоришту на Теразијама, под називом „Амор, или Љубав“. Већ 18. пут, овај јединствени интеркултурни музички догађај посвећен љубави и миру, повешће публику на путовање кроз магију сефардских песама.
– Биће то музичка изјава љубави, али и позив на мир који је данас свима потребан. Љубав значи мир, волети значи прихватити богатство различитости, прихватити другога. Кроз познате песме попут „Ојос претос”, „Русе косе”, „Ми керидо ми амадо”, „Кад ја пођох на Бембашу” преплићу се традиције разних народа, али ће програм бити обогаћен и премијерним извођењем више композиција. Смењују се духовне композиције и романсе, инструментали, хор и солисти... А како је боја љубави црвена, позивамо публику да дође у црвеном или са црвеним детаљем – поручује Марлена Вајнбергер Павловић, председница СЈПД.
Поред камерног хора СЈПД и сјајних солиста (Вјера Аџић, Александра Лојаница, Милош Гашић, ....) наступиће и виолинисткиња Јелена Пејановић, клавиристкиња Невена Павловић, хармоникаш Милош Пунишић, кларинетиста Душко Стаменковић, перкусиoниста Александар Андрејевић и гитариста Зоран Вељковић, под диригентском палицом Данила Томића.
Концерт су подржали Министарство културе Србије, Амбасада Шпаније, Информатика, Амбасада Израела и Културни центар Београда.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


