Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ко протестује у центру Београда (фото)

Ко протестује у центру Београда (фото)

Иако најављен као студентски протест, добро позната лица из редова опозиције и НВО организација упутила су се данас на Славију.

Саобраћај је блокиран на Тргу Славија и у околним улицама - Београдској, Краља Милана, Немањиној, Булевару ослобођења.

Студенти су на протест дошли организовано са факултета који су у блокади, а колони студената која је на Славију стигла Улицом краља Милана код ЈДП-а су се придружили поједини глумци, међу којима и Бранислав Трифуновић, који је данашњи скуп назвао "фестивалом радости и слободе", иако је главни захтев протеста одговорност и "правда" за трагедију у Новом Саду.

Од удружења пољопривредника у протесту учествује Иницијатива за опстанак пољопривредника Србије, чији је члан и удружење "Не дамо Јадар", а подршку су најавиле и опозиционе странке.

Да ли је ово политички или студентски протест процените сами, али ту су Здравко Понош, Бранко Станковић, Владимир Штимац, Драган Шормаз...

 

Коментари31
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Божидар Анђелковић
Када Трамп заврне Сорошове славине... (песма из старог краја)
petar
Ti zlikovci sa djilasom na celu hoce da izvrse drzavni udar jer ih naro nece i na izborima nemaju nikakvu sansu
Mince Krstic
Javljam se iz Kalifornije. Veoma sam tuzan kada vidim da ima ljudi koji sa odusevljenjem ruse Srbiju ,a rezervnu domovinu nemamo! Imam 83 godine i pamtim Beograd od 1948 g i nikada nasa Srbija nije brze napredovala i nikada se u njoj nije bolje zivelo !! Zasto ruse Srbiju !!??
Netačno
Ko ruši Srbiju? I kako znate kako se ovde živi ako ste u Kaliforniji?
Tijana ilic
Jasno je da ovakva opozicija zeli da unisti Srbiju!
Aleksandar Panic
Opozicija pokusava da dodje na vlast bez izbora. Ali neće im poći za rukom

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.