Дачић најавио ударац криминалу
Министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић рекао је јуче у Ћуприји, где је отворио нову полицијску станицу, да српску полицију и у наредној години очекује одлучан обрачун са организованим криминалом.
Дачић је истакао да од наредне године почиње да важи закон о одузимању имовине стечене организованим криминалом, што ће бити један од највећих удараца организованом криминалу. „Организовани криминал баца рукавицу у лице целој држави и целом народу. Криминалци се слободно крећу улицама са својим обезбеђењем. Данас је за нашу децу можда привлачније да се баве криминалом него државним радом или војском и полицијом. То тако више не може да буде”, рекао је Дачић. Полиција, војска, сви државни органи, правосуђе, држава морају да одговоре на изазивање од стране организованог криминала, нагласио је Дачић. Он је додао да Министарство унутрашњих послова ускоро завршава „Белу књигу” организованог криминала и рекао: „Могу да обећам у име МУП-а да нико ко се бави криминалом не може бити поштеђен у Републици Србији”. Министар полиције је истакао и да се залаже за свеукупну промену материјалног статуса и положаја полиције у нашем друштву.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


