Dačić najavio udarac kriminalu
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je juče u Ćupriji, gde je otvorio novu policijsku stanicu, da srpsku policiju i u narednoj godini očekuje odlučan obračun sa organizovanim kriminalom.
Dačić je istakao da od naredne godine počinje da važi zakon o oduzimanju imovine stečene organizovanim kriminalom, što će biti jedan od najvećih udaraca organizovanom kriminalu. „Organizovani kriminal baca rukavicu u lice celoj državi i celom narodu. Kriminalci se slobodno kreću ulicama sa svojim obezbeđenjem. Danas je za našu decu možda privlačnije da se bave kriminalom nego državnim radom ili vojskom i policijom. To tako više ne može da bude”, rekao je Dačić. Policija, vojska, svi državni organi, pravosuđe, država moraju da odgovore na izazivanje od strane organizovanog kriminala, naglasio je Dačić. On je dodao da Ministarstvo unutrašnjih poslova uskoro završava „Belu knjigu” organizovanog kriminala i rekao: „Mogu da obećam u ime MUP-a da niko ko se bavi kriminalom ne može biti pošteđen u Republici Srbiji”. Ministar policije je istakao i da se zalaže za sveukupnu promenu materijalnog statusa i položaja policije u našem društvu.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


