Четвртак, 04.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Покрет социјалиста о наводима СВР: Ако некоме није било јасно зашто је Александар Вулин сметао ЕУ, ево му одговора

Покрет социјалиста о наводима СВР: Ако некоме није било јасно зашто је Александар Вулин сметао ЕУ, ево му одговора
(принтскрин)

"Ако некоме није било јасно зашто је Александар Вулин сметао Европској унији, ево му одговора. 

Поздрављамо иницијативу председника Србије Александра Вучића да се истражи и испита да ли је неко злоупотребло и фалсификовао потврде о крајњем кориснику муниције извезене из Србије.

Подсећамо да је Безбедносно-информативна агенција као једна од институција надлежних за издавање извозних дозвола увела и додатни услов по коме се од сваког купца тражи посебна гаранција да муниција неће бити уступана или продата трећим странама без сагласности Србије. Ако је неко од купаца прекршио споразум и дате гаранције и ако је било које убојно средство завршило на ратишту у Украјини, Србија треба да покрене тужбе и пред домаћим и пред иностраним судовима. Србија је прогласила неутралност и нико нема право да нас сукобљава са јединим трајним савезником у нашој историји. Русија није заслужила да доживи ни најмање зло од Србије, а ми Срби нисмо народ без памћења и части", поручили су у Покрету социјалиста коментаришући наводе Спољне обавештајне службе Русије да су поједина одбрамбена предузећа из Србије извозила муницију Кијеву преко посредника.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Слађана Точиловац Шаљић
Браво.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.