Ухапшен универзитетски предавач –самоубица у Пакистану
КВЕТА – Снаге безбедности на југозападу Пакистана ухапсиле су универзитетског предавача Усмана Казија осумњиченог за планирање неуспелог самоубилачког напада који је требало да буде изведен током прошлонедељног обележавања Дана независности у провинцији Балучистан, саопштили су данас званичници.
Према речима покрајинског премијера Сарфраза Бугтија, Кази има везе са забрањеном Маџед бригадом, јединицом Ослободилачке армије Балучистана (БЛА), која изводи самоубичаке нападе, преноси АП.
Током конференције за новинаре у граду Квети, Бугти је приказао видео-снимак на којем Кази признаје да је планирао осујећени напад, као и да је помагао милитантима последњих година. Не зна се да ли је Кази те изјаве дао под присилом. Бугти није прецизирао када је хапшење извршено, већ је само навео да је Кази још на испитивању.
Хапшење је извршено недељу дана након што је амерички Стејт департмент прогласио БЛА и Маџед бригаду страном терористичком организацијом.
Група је већ забрањена у Пакистану, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


