Понедељак, 06.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ПРВЕНСТВО ДРЖАВЕ У ФУДБАЛУ

„Црно-бели“ опет уверљиви

Партизан – ИМТ 5:1 (3:0). – Домаћина на почетку сачувао голман Крунић, а потом су Сек с два гола и Милошевић донели високо вођство. – У другом делу гости смањили, али је разиграни Вукотић с А. Костићем засладио победу
„Црно-бели“ опет уверљиви
Растерао бригу с почетка меча: двоструки стрелац Сек постиже први гол (Фото: В. Марковић)

После седам голова у Крушевцу и три у Единбургу Партизанови фудбалери су били делотворни и против ИМТ-а. Код куће су га савладали с 5:1 (3:0) и том високом победом разгалили навијаче, који су у поприличном броју, упркос испадању из Европе, дошли да их виде.

Четвртом узастопном победом у првенству, у коме имају стопроцентан учинак, и са  много голова су се одужили за лепу посету, али почетак није наговештавао тако лепо вече. Гости су имали врло добре прилике да поведу, али је голман Крунић у неколико махова сачувао свој тим кад је изгледало да ће кола да крену низбрдо. ИМТ је био нарочито опасан по десној страни на којој је Француз Кијанолуа био готово незадржив.

Прву шансу домаћин је имао у 15 минуту, али је Браћ изишао као победник из дуела с Милошевићем, кога је Вукотић избацио самог пред голмана. Чувар мреже гостију је, међутим, касније покварио утисак. У 20. минуту се Вукотић некако докопао лопте на половини противничког поља и упутио је Милошевићу. Испред Партизановог нападаче је уклизао Јевтић и крајњим напором је избацио у страну. Она је дошла право на ноге Секу, који је с 15-ак метара искоса пуцао по земљи, Браћ је, чини се, могао боље да интервенише, али није и 1:0 за домаћина.

У 26. минуту је Крунић поново заблистао када је ушао у шут Карамоку и у наредном минуту је његов тим повећао предност. Натхо је лепо пронашао Сека, који је ушао у мртав угао и упркос томе шутирао поред Глишића с десне стране. Браћа је лопта погодила у унутрашњи део десног стопала и отишла у мрежу (2:0).

Своју иницијативу ИМТ није искористио, што је Партизан казнио у 40. минуту. Сек је с аут-линије кренуо у средину, Натхо је утрчао и одвукао пажњу одбрани, па је Милошевић остао заборављен и кад је примио лопту неометан је неодбрањиво распалио по њој (3:0).

Да се није предао ИМТ је показао у 51. минуту. Капитен Крстић је с муком сачувао лопту и упослио свежег Бонеа, који је лако измакао Симићу, избио пред Крунића и прибрано је послао у голманов леви доњи угао (3:1). Непуних десетак минута касније друго освежење гостију из полувремена могло је да закува. Али, ударац Л. Луковића с ивице казненог простора је био млак.

Све недоумице су решене у 75. минуту. Трифуновић је с леве стране заломио ка средини и послао лопту Вукотићу, који ју је надахнуто, мада је она ишла у висини колена, из прве проследио Костићу. Тим потезом је потпуно избацио из игре  противничку одбрану, а његов резервни нападач је био немилосрдан кад се нашао пред голманом гостију (4:1). Нешто касније су баш та двојица „црно-белих” још једном измамили пљесак. Вукотић је из слободног ударца с десне стране послао лопту пред гол, где ју је Костић главом упутио ка мети, али је она погодила пречку.

У 83. минуту Вукотић је крунисао своје успешно вече. Трифуновић му је по земљи дотурио лопту, он ју је примио и са 17 метара погодио горњи десни угао (5:1).

Партизан нипошто не би смео да се успава овом високом победом. До ње јесте дошао заслужено, али само захваљујући расположеном голману није морао да јури резултат. ИМТ је примио три гола за 40 минута после својих неискоришћених прилика, а у другом полувремену је био сенка тима, који је у првом делу задавао проблеме „црно-белима”.

Стадион: Партизана. Гледалаца: 7.000. Судија: Живковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Сек (20), 2:0 Сек (27), 3:0 Милошевић (40), 3:1 Боне (51), 4:1 А. Костић (75), 5:1 Вукотић (83). Жути картони: Ђурђевић (Партизан), Зулфић, Карамоко, Глишић, Боне, Л. Луковић и Сисако (ИМТ).

ПАРТИЗАН: Крунић 8, Рогановић 7 (од 80. Милић –), Јурчевић 6 (од 46. Стојковић 7), Карабељов 6, Ђурђевић 6, Симић 6, Сек 7 (од 86. Захид –), Вукотић 8, Ј. Милошевић 6 (од 46. А. Костић 7), Натхо 7 (од 69. Угрешић –), Трифуновић 6. Тренер: Благојевић.

ИМТ: Браћ 6, М. Луковић 7, Глишић 6, Зулфић 6 (од 46. Л. Луковић 6), Батис 6, Јевтић 6 (од 55. Сисако 6), Кијанолуа 7, Новичић 6, Јовић 5 (од 46. Боне 6), Карамоко 6, Крстић 6. Тренер: Круљ.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.