Трамп жели денуклеаризацију САД, Русије и Кине
ВАШИНГТОН – Упркос изјављеној спремности да Сједињене Државе изведу нове пробе нуклеарног оружја, амерички председник Доналд Трамп заправо би волио да види смањење нуклеарних арсенала Вашингтона, Москве и Пекинга, преноси Вашингтон пост позивајући се на неименованог званичника Беле куће.
„Трамп би волео да види денуклеаризацију, али сматра да су ове акције прикладне за одржавање ефикасног нуклеарног одвраћања и заштиту националне безбедности САД“, навео је извор листа, додајући да Бела кућа процењује како „Русија и Кина убрзавају своје програме развоја нуклеарног арсенала“.
Амерички лидер је недавно, говорећи на пословном форуму у Мајамију, изјавио да „ради на плану денуклеаризације нас троје“ – мислећи на Сједињене Државе, Русију и Кину. Није, међутим, изнео конкретне детаље тог плана, али је потврдио да је наложио Пентагону да започне тестирање нуклеарног оружја „равноправно са другим земљама“.
Према изворима из Вашингтона, овај приступ одражава жељу администрације да сачува одвраћајућу моћ, али и да на међународном плану покаже спремност за разговор о глобалном нуклеарном разоружању.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


