Петак, 17.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ПРЕГОВОРИ У ЖЕНЕВИ

Зеленски: Крвопролиће мора бити заустављено

Саветници за националну безбедност земаља Е3 - Француске, Немачке и Велике Британије данас се у Женеви састају са званичницима Европске уније
Зеленски: Крвопролиће мора бити заустављено
Володимир Зеленски, EPA/STRINGER

Украјински председник Володимир Зеленски изјавио је данас да су украјински, амерички и европски тимови у блиском контакту на разговорима у Женеви, и да се нада да ће "бити резултата".

"Крвопролиће мора бити заустављено и морамо осигурати да се рат никада више не распламса. Чекам резултате данашњих разговора и надам се да ће сви учесници бити конструктивни. Свима нам је потребан позитиван исход", рекао је Зеленски у објави на платформи Икс, преноси Ројтерс. 

Шеф украјинске делегације на преговорима у Женеви Андриј Јермак, који је и шеф кабинета Зеленског, је потврдио да је украјинска делегација почела свој рад у Женеви, где се данас разговара о предложеном мировном плану Вашингтона за Украјину.

"Генерално, за данас је планиран низ састанака у различитим форматима. Настављамо да радимо заједно како бисмо постигли одрживи и праведни мир за Украјину. Следећи састанак биће са делегацијом Сједињених Америчких Држава. Ми смо веома конструктивни", казао је Јермак у објави на платформи Икс. 

Саветници за националну безбедност земаља Е3 - Француске, Немачке и Велике Британије данас се у Женеви састају са званичницима Европске уније, Сједињених Америчких Држава и Украјине како би разговарали о америчком предлогу мировног плана за Украјину.

 

 

 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.