„Божићни концерт” на дар Београђанима
Трећи „Божићни концерт” одржан је јуче у Великој дворани Коларчеве задужбине која је била испуњена до последњег места.
Програм је почео полонезом из опере „Евгеније Оњегин” Чајковског, а затим су уследили валцер и болеро из балета „Копелија” и Штраусов валцер „Делиријум”. У наставку, публика је уживала слушајући дела Брамса, Понкијелија и Цирера.
Мокрањчеву Другу и Осму руковет у џез аранжману извео је чувени пијаниста Иван Алексијевић. Овом уметнику прикључила се диригенткиња Николина Ника Ковачевић, а као солиста и уз клавирску пратњу она је певала „Тихо ноћи”, „Чамац на Тиси” и „Мој голубе”.
Програм је обогатила својим првим наступом пред београдском публиком и десетогодишња Емилиа Анастасијевић, виртуоз на виолини. Даровита девојчица, која је већ добила престижне награде, маестрално је извела „Циганске мелодије” Пабла де Сарасатеа.
У завршници музичког догађаја чула се увертира из опере „Лака коњица” Франца фон Супеа, а оркестар је потом свирао „Марш на Дрину” док је диригенткиња истовремено певала и дириговала.
„Божићни концерт” био је бесплатан, као и до сада организатор је била Фондација „Алек Кавчић” у сарадњи са Школом за музичке таленте из Ћуприје. То је њихов поклон Београђанима.
Симфонијски оркестар су поред гудачке секције средњошколаца, чинили и професионални музичари из реномираних оркестара. На сцени је било више од 60 музичара под руководством диригенткиње Николине Нике Ковачевић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


