Субота, 06.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ПРЕДСЕДНИЦА СКУПШТИНЕ О ДОЛАСКУ ЕВРОПАРЛАМЕНТАРАЦА

Припрема за нову резолуцију против Србије

Припрема за нову резолуцију против Србије
(Фото: А. Васиљевић)

Eвропарламентарци који ће доћи у Београд 23. јануара показuју непоштовање према Србији, изјавила је јуче председница Народне скупштине Ана Брнабић и додала да они не долазе да пронађу неке нове чињенице, јер су резолуцију против наше земље већ усвојили. „Да су их занимале чињенице, дошли би пре, ово је припрема за неку нову резолуцију против Србије, јер су резолуције које пише Тонино Пицула увек против Србије. То нема везе са мном или са председником Александром Вучићем. Они имају свој став, а то је да је Косово независно, да је у Сребреници почињен геноцид и они критикују Србију и наш народ за великосрпску агресију над Хрватском, без обзира што је Загреб починио највеће етничко чишћење после Другог светског рата у војној акцији ’Олуја’”, истакла је Брнабићева за ТВ Прва.

Додала је да се њима председник Вучић замерио, јер не прихвата њихов став и наставља сваки дан да им се замера, јер брани нашу земљу. „Зато они желе блокадере из бивше власти који се са те три њихове чињенице слажу”, истакла је Брнабићева. Она је поновила да посета европарламентараца није најављена, нити је њих неко позвао. „Они долазе непозвани, а ми смо само обавештени када долазе и да желе разговоре”, казала је Брнабићева. Истакла је да су известилац ЕП-а за Србију Тонино Пицула или европосланик који такође долази у посету нашој земљи Владимир Пребилич стално неселективно критични према према Србији. Наводећи да је Пицула поред тога учествовао и у етничком чишћењу, као и да се поноси тиме, Брнабићева је казала да је за њу проблематичнији однос блокадера из бивше власти према Пицули и Европском парламенту.

„Када неко покушава да понижава наше институције као што то ради Пицула и ви кажете: ’Нема проблема’, ви сте као Павле Грбовић, који каже: ’Има ко да вас дочека. То је њихов однос према Србији, непоштовање институција, грађана и тиме се препоручују и траже опет подршку од странаца да дођу на власт”, рекла је Брнабићева.

Истакла је да је прексиноћ јавно позвала све групе у ЕП-у да се изјасне о најновијим скандирањима у Сплиту усташког поклича „за дом спремни” и нагласила да то није инцидент, већ да је постала уобичајена пракса у Хрватској, земљи чланици ЕУ. „То је тињало годинама, али од највећег фашистичког догађаја – Томпсоновог концерта у Загребу, у којем је учествовало око 400.000 људи који су скандирали ’за дом спремни’, где су певане песме о концентрационим логорима за децу, славећи их, којем је присуствовао и премијер Андреј Пленковић, који се и сликао са Томпсоном, а Брисел није реаговао, од тада је то постало уобичајена пракса”, казала је Брнабићева.

Коментари5
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Marko
Nepoštovanje evroparlamentaraca prema Srbiji neće sprečiti državno rukovodstvo da očuva suverenitet naše države
Strahinja
Ovo pokazuje licemerje nekih evropskih političara samo kritika, nikakvo razumevanje ili dijalog.
Danka
Svet je zapao u ogromnu krizu morala.
Ema
Drzava stoji cvrsto na svojim nogama
Zabranite im ulazak u zemlju
Jednostavno, ne treba svakoga pustiti u zemlju!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.