Против америчко-израелских удара на Иран око 68 одсто грађана
Више од две трећине грађана Шпаније противи се америчко-израелским ударима на Иран, показала је најновија анкета коју је спровео лист Паис.
Резултати анкете показали су да је 68,2 одсто испитаника против напада, у тренутку док амерички председник Доналд Трамп наставља да оштро критикује Шпанију због одбијања да дозволи коришћење база у Андалузији за актуелне нападе на Иран.
Како су показали резултати испитивања, 45 одсто анкетираних се снажно противи рату, док 23,2 одсто испитаника не подржава рат у извесној мери.
Истовремено, само се осам одсто грађана изјаснило да снажно подржава војну акцију против Ирана, док је 15,2 одсто рекло да се донекле слаже са њом.
Шпански премијер, социјалиста, Педро Санчез, изазвао је Трампов гнев због одбијања дозволе за коришћење база, као и због довођења у питање начина на који је почео рат.
Трамп је одговорио претњом да ће прекинути сву трговину са Шпанијом, док је Санчез поновио да је став шпанске владе "НЕ - рату", преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


