Земун: у четвртак званично отварање наутичке сезоне
Долазак крузера „Викторија” компаније „Nicko River Cruises“ у четвртак 2. априла званично ће почети наутичка сезона у Међународној путничкој луци Земун, саопштила је данас Туристичка организација Београда (ТОБ).
Како је наведено, ТОБ, у сарадњи са Првим паробродарским друштвом, и ове године организује свечани дочек првих путника са крузера на традиционални српски начин.
Након пасошке контроле и ручка, гости ће имати прилику да од 13 часова уживају у програму добродошлице и наступу Уметничког центра „Талија“, уз домаћу ракију, хлеб, со и поклоне изненађења.
Тура под називом „Ускршње крстарење“ са углавном немачким туристима кренула је из луке „Пасау“ у Немачкој ка луци „Ђурђу“ у Румунији.
Након 14 дана крстарења кроз Немачку, Аустрију, Мађарску, Хрватску, Србију, Бугарску, Румунију и Словачку, тура се завршава у луци Пасау, а на путовању кроз Србију, путници ће посетити Београд и Нови Сад. У наутичкој сезони 2026. године, у Међународној путничкој луци у Земуну најављено је 102 веза, што је 10 одсто више него претходне године.
Већина гостију који посећују Београд и Србију крузерима долази из Немачке, САД, Велике Британије, Канаде и Аустралије, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


