Почаст Милутину Чолићу
Бројни новинари и филмски уметници окупили су се јуче у згради „Политике” како би одали почаст Милутину Чолићу – новинару, публицисти, критичару, једном од оснивача Феста – који је преминуо у недељу. „Пиши, пиши, отргни од заборава и увек буди оно што јеси, стално је говорио чика Чоле”, присетила се на комеморацији филмска критичарка нашег листа Дубравка Лакић, додајући да су, захваљујући његовим текстовима, насловне стране „Политике” прошле године биле изложене на фестивалу у Кану, уз насловнице „Гардијана”, „Монда”, „Либерасиона”. О немерљивом значају Чолићевих дела говорио је и Милош Параментић, директор Дирекције Феста, а својих дружења и разговора са Чолићем присетио се пензионисани новинар „Политике” Петар Стојановић. „Био је изразити антидогмата који је новинаре учио оном најважнијем – да размишљају”, навео је Стојановић. Милутин Чолић биће сахрањен данас у 12.30 у Алеји заслужних грађана на Новом гробљу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


