Нисам на вези са Шешељем
Нисам ја ни на каквој вези са Војиславом Шешељем, нити сам његова веза са влашћу, нити сам разлог што се Томислав Николић посвађао са својим кумом, каже за „Политику” Драган Марковић Палма, председник Јединствене Србије, поводом тврдњи лидера напредњака да се „Палма редовно чује са Шешељем”.
Кад сте се последњи пут чули, односно кад вас је Шешељ последњи пут звао?
Звао ме је пре две године, тачније пре 16 месеци, да ме пита хоћу ли да изађем на изборе са СРС-ом на заједничкој листи. Тражио сам два дана да размислим, а кад ме је поново звао рекао сам да пристајем, али да хоћу пет посланика и да у називу листе буде Јединствена Србија. Шешељ је то прихватио, али је онда она њихова Отаџбинска управа то одбацила и ја сам отишао у коалицију са СПС-ом.
Откуд онда ова прича о вашим разговорима и какав је ваш однос са Шешељем?
Господин Томислав Николић, можда, у мени види некога ко му је политичка конкуренција, па зато то говори, а и сам зна да није тако. Ја Томиславу Николићу желим све најбоље. Његов проблем је, међутим, како ће он грађанима да објасни шта је радио 18 година са Војиславом Шешељем. Нису они били брачни пар, па остали у браку 18 година само због деце, по систему док деца одрасту, па да се разведемо. Што се мог односа према Шешељу тиче, ја на њега гледам као Србин и као човек који живи у Поморавском округу и као човек који је гледао сва суђења у Хашком трибуналу. Дакле, ја на Шешеља сада не гледам као на председника СРС-а него као на Србина коме доводе лажне сведоке да сведоче, а он их доказима разбија.
Ви и Шешељ нисте баш били пријатељи, често сте се нападали у парламенту, али сте ви, ипак, Шешељу, пар година пре одласка у Хаг, обећали да ћете му сваког месеца давати 1.000 евра ако тамо оде...
Сећам се тога. Обећао сам му то баш у овом ходнику у парламенту, имам и слику тог разговора. Он је мене питао хоћу ли му помагати, ако оде у Хаг, а ја сам му рекао да је он војвода јагњећих бригада, али да ћу му, ако не дај боже оде, помоћи. Није тражио моју помоћ, осим онога што смо ми на ТВ Палми плус, чији сам ја оснивач, али не више и власник, радили. Дакле, емитовали смо све што се тиче његове одбране и изјаве људи, који су говорили на скуповима поводом његовог суђења. И то је, на неки начин, била моја помоћ Шешељу.
М. Чекеревац
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


