Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ни­сам на ве­зи са Ше­ше­љем

Ни­сам на ве­зи са Ше­ше­љем

Ни­сам ја ни на ка­квој ве­зи са Во­ји­сла­вом Ше­ше­љем, ни­ти сам ње­го­ва ве­за са вла­шћу, ни­ти сам раз­лог што се То­ми­слав Ни­ко­лић по­сва­ђао са сво­јим ку­мом, ка­же за „По­ли­ти­ку” Дра­ган Мар­ко­вић Пал­ма, пред­сед­ник Је­дин­стве­не Ср­би­је, по­во­дом тврд­њи ли­де­ра на­пред­ња­ка да се „Пал­ма ре­дов­но чу­је са Ше­ше­љем”.

Кад сте се по­след­њи пут чу­ли, од­но­сно кад вас је Ше­шељ по­след­њи пут звао?

Звао ме је пре две го­ди­не, тач­ни­је пре 16 ме­се­ци, да ме пи­та хо­ћу ли да иза­ђем на из­бо­ре са СРС-ом на за­јед­нич­кој ли­сти. Тра­жио сам два да­на да раз­ми­слим, а кад ме је по­но­во звао ре­као сам да при­ста­јем, али да хо­ћу пет по­сла­ни­ка и да у на­зи­ву ли­сте бу­де Је­дин­стве­на Ср­би­ја. Ше­шељ је то при­хва­тио, али је он­да она њи­хо­ва Отаџ­бин­ска упра­ва то од­ба­ци­ла и ја сам оти­шао у ко­а­ли­ци­ју са СПС-ом.

От­куд он­да ова при­ча о ва­шим раз­го­во­ри­ма и ка­кав је ваш од­нос са Ше­ше­љем?

Го­спо­дин То­ми­слав Ни­ко­лић, мо­жда, у ме­ни ви­ди не­ко­га ко му је по­ли­тич­ка кон­ку­рен­ци­ја, па за­то то го­во­ри, а и сам зна да ни­је та­ко. Ја То­ми­сла­ву Ни­ко­ли­ћу же­лим све нај­бо­ље. Ње­гов про­блем је, ме­ђу­тим, ка­ко ће он гра­ђа­ни­ма да об­ја­сни шта је ра­дио 18 го­ди­на са Во­ји­сла­вом Ше­ше­љем. Ни­су они би­ли брач­ни пар, па оста­ли у бра­ку 18 го­ди­на са­мо због де­це, по си­сте­му док де­ца од­ра­сту, па да се раз­ве­де­мо. Што се мог од­но­са пре­ма Ше­ше­љу ти­че, ја на ње­га гле­дам као Ср­бин и као чо­век ко­ји жи­ви у По­мо­рав­ском окру­гу и као чо­век ко­ји је гле­дао сва су­ђе­ња у Ха­шком три­бу­на­лу. Да­кле, ја на Ше­ше­ља са­да не гле­дам као на пред­сед­ни­ка СРС-а не­го као на Ср­би­на ко­ме до­во­де ла­жне све­до­ке да све­до­че, а он их до­ка­зи­ма раз­би­ја.

Ви и Ше­шељ ни­сте баш би­ли при­ја­те­љи, че­сто сте се на­па­да­ли у пар­ла­мен­ту, али сте ви, ипак, Ше­ше­љу, пар го­ди­на пре од­ла­ска у Хаг, обе­ћа­ли да ће­те му сва­ког ме­се­ца да­ва­ти 1.000 евра ако та­мо оде...

Се­ћам се то­га. Обе­ћао сам му то баш у овом ход­ни­ку у пар­ла­мен­ту, имам и сли­ку тог раз­го­во­ра. Он је ме­не пи­тао хо­ћу ли му по­ма­га­ти, ако оде у Хаг, а ја сам му ре­као да је он вој­во­да јаг­ње­ћих бри­га­да, али да ћу му, ако не дај бо­же оде, по­мо­ћи. Ни­је тра­жио мо­ју по­моћ, осим оно­га што смо ми на ТВ Пал­ми плус, чи­ји сам ја осни­вач, али не ви­ше и вла­сник, ра­ди­ли. Да­кле, еми­то­ва­ли смо све што се ти­че ње­го­ве од­бра­не и из­ја­ве љу­ди, ко­ји су го­во­ри­ли на ску­по­ви­ма по­во­дом ње­го­вог су­ђе­ња. И то је, на не­ки на­чин, би­ла мо­ја по­моћ Ше­ше­љу.

М. Че­ке­ре­вац

Коментари5
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.