Среда, 08.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Јанковић: Одговорна је Црвена звезда

Заједница суперлигаша у потпуности подржава национални савез поводом инцидената на утакмици 14. кола између Црвене звезде и Хајдука. По хитном поступку предузеће се све мере одређене "Правилником о фудбалским такмичењима" и "Дисциплинским правилником ФСС". "Затражили смо да се у року од три дана изјасне Црвене звезде и њен комесар за безбедност Новица Мијушковић. Више информација имаћемо крајем недеље, када стигну извештаји службених лица. Закон о спречавању насиља и недоличног понашања на спортским приредбама се мора примењивати. Клубови више неће преузимати одговорност", изјавио је Миодраг Јанковић, генерални секретар Заједнице.

Он је нагласио да ће крајем недеље бити одржан састанак Управног одбора Заједнице и да је неумесно питање да ли је она способна да води такмичење.

– Све је предвиђено правилницима. У овом случају је одговорна Црвена звезда, као организатор утакмице, – рекао је Јанковић.

О кажњавању виновника одлучиваће заменик дисциплинског судије Дракче Димитријевић, а евентуалне казне за првака су: новчана у износу од 60.000 до 600.000 динара, играње од једног до шест мечева на свом стадиону без публике и играње утакмица ван Београда (бар 30 километара).

Упитан колико је пута Црвена звезда ове сезоне кажњена због употребе пиротехничких средстава њених навијача на првенственим мечевима генерални секретар Заједнице је рекао:

– Не знам тачан број, али су "црвено-бели" до сада платили између 500.000 и 600.000 динара.

Јанковић је додао да ће Извршни одбор и ресорни комесари разматрати промену прописа. Делегат је у првом извештају навео да није чуо пуцањ, јер се заједно са арбитрима налазио у свлачионици.

– Консултован је арбитар и с обзиром да се инцидент догодио у паузи и да је полиција смирила ситуацију, као и да на терену није било проблема утакмица је настављена. Полиција није тражила да се испразне трибине. Једино право решење је примена Закона у потпуности.

--------------------------------------------------------------------------

Ђуровић: Проблем су хулигани, а не навијачи

Светсилав Ђуровић, председник Комисије за стадине, безбедност и сигурност ФСС, нам је јуче рекао:

– Организатор утакмице је одговоран за све што се догађало. Сачекаћемо да стигну извештаји службених лица, покренути поступке, а дисциплински органи ће одлучити о казнама. Ми немамо проблем са навијачима, већ само са хулиганима. Наставићемо активну комуникацију са полицијом.

Он је додао да очекује да виновници буду кажњени:

– Полиција ради на идентификацији починилаца. Организатор је дужан да помогне у томе, а казне изричу судски органи.
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.