„Црно-бели” преокретом до финала
Када је после краћих проблема, крајем треће четвртине, поново прорадио сат на семафорима у дворани „Миленијум”, као да је почело да тече „време Партизана”. Хемофарм је пре тога водио са десет поена разлике (51:41), а тада је уследила серија шампиона од 17:0. Био је то талас на којем су кошаркаши „црно-белих” отишли до победе у одличној четвртој утакмици полуфинала плеј – офа и пласмана у финале – 77:69 (22:16, 15:24, 12:11, 28:18) – 3:1 у серији.
Када је изгледало да ће његови играчи поклекнути пред Вршчанима и други пут за 48 сати, њихов тренер Душко Вујошевић је из торбе са триковима извадио своју „џокер” варијанту у овој сезони. Послао је на паркет три бека - ту формацију држао је практично до краја сусрета – и трећи период завршен је са само два поена вишка за домаће. С друге стране, стратег „наранџастих” Стеван Караџић, који је мајсторски припремио екипу за ову битку, на почетку последњег периода је начинио рекло би се трагичну грешку. Под кошеве је послао пар Божовић – Савовић који нема ни физичку снагу ни класу за окршај са Партизановом високом линијом, а Стефон Лазми као да је само то чекао. Сјајни Габонац нанизао је осам од десет поена гостију из „рекета” у тим моментима, доприневши тако оној фуриозној серији која је прваку донела вођство од 58:51.
Повратком Марјановића и Мачвана, Хемофарм је успео да се стабилизује, његов изузетни диригент Миљан Павковић је са две „тројке”, једним слободним бацањем и асистенцијом повео екипу до само четири поена одстојања. Али, Партизан није губио контролу, у тренуцима расплета најбољи појединац меча Лазми је имао и једну НБА „рампу”. Партизанов велики капитен Петар Божић је тада такође забележио блокаду, Павковићевог покушаја за три поена, а на супротном делу терена и убацио „тројку”, после које је било јасно да ће од 13. маја финале плеј-офа играти „вечити” ривали.
У овом мечу Милош Борисов није поновио сјајну партију из „Пионира”, али су „тројке” погађали његови саиграчи (поново десет, из 22 покушаја) и захваљујући овим пројектилима Хемофарм је направио серију 11:0 на прелазу прве четвртине, у којој га је држао Марјановић, и друге деонице. Вршчанима је крајем прве четвртине досуђена једина техничка грешка на мечу који је протекао без инцидената.
Партизан је у већем делу треће четвртине деловао као да му је можда и највећи проблем значај меча (погодио само две од првих својих 16 шутева за три поена на утакмици), у којем је показао да жарко жели и осму узастопну титулу. На нивоу задатка били су и Тепић и Трипковић, пратили су их остали који су поделили тежак терет – само четворица играча на терену су провела више од 18 минута. Била је то утакмица која обећава да ће овај плеј – оф донети још праве кошарке...
Дворана „Миленијум”. Гледалаца: 2.000. Судије: Белошевић (Београд), Војиновић (Нови Сад), Мажић (Београд).
Хемофарм Штада: Павковић 19 (пет „тројки”), Деспотовић, Јоксимовић 6 (2), Божовић 5 (1), Марковић 10 (1), Савовић 3, Крстовић 7 (1), Мачван 5, Петровић, Борисов 2, Марјановић 10.
Партизан: Тепић 15 (2), Милошевић, Рашић 5 (1),
Трипковић 15 (2), Величковић 5 (1), Лазми 20, Алексић, Витковац, Божић 6, Ракочевић 7, Весели 2, Вранеш.
Г. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


