Председник Србије Борис Тадић позвао је 22. септембра у Њујорку америчке пословне људе да инвестирају у Србију, оценивши да би им то, због њеног стратешког положаја и важних споразума са водећим економијама света, омогућило приступ тржишту од близу милијарду људи. Колико ће тај позив наићи на одјек пословних људи остаје да се види.
До сада су САД у нашу привреду инвестирале више од милијарду...