Autor: Branka Vasiljević Beograd 21.11.2015 u 12:45 Depo ponovo radi Boksevi sa uredno složenom robom, poneki kupac koji se zagleda u cene i izložene artikle i prodavci koji odmeravaju svakog posetioca koji prođe kroz „Novi depo” nadajući se da će bar nešto pazariti – to je slika koja se ovih dana može videti na pijaci „Đeram” gde su pod kupolama novog montažno-demontažnog objekta nalik šatorima, borbu za mušterije, 15 meseci posle požara u „Depou”, počeli zakupci iz tog tržnog centra. – Objekat je počeo sa radom ranije, ali je najviše prodavaca svoje štandove otvorilo nedavno, posle potpisivanja ugovora sa „Pijacama”. Mušterija nažalost još nema u velikom broju. Mnogi koji slučajno navrate prolazeći kroz pijacu misleći da je ovo takozvana mlečna hala iznenade se kada vide da smo ovde mi i da smo ponovo počeli da radimo – pričaju Društvo 11.11.2015 u 22:05 Na kovinskom groblju zajedno počivaju srpski, nemački i austrougarski vojnici Na Vojničkom groblju u Kovinu, jedni pored drugih leže austrougarski, nemački i srpski vojnici, umrli u improvizovanoj ratnoj bolnici od posledica ranjavanja u borbama oko Smedereva 1915. godine. Njima u počast i slavu, povodom stogodišnjice stradanja i 97 godina od oslobođenja Kovina u Prvom svetskom ratu, vence će na spomenik položiti predstavnici opštine i Udruženje potomaka ratnika oslobodilačkih ratova Srbije 1912–1918. Prethodna Sledeća 145146147148149150151152153