Аутор: Бранка Васиљевић Београд 21.11.2015 у 12:45 Депо поново ради Боксеви са уредно сложеном робом, понеки купац који се загледа у цене и изложене артикле и продавци који одмеравају сваког посетиоца који прође кроз „Нови депо” надајући се да ће бар нешто пазарити – то је слика која се ових дана може видети на пијаци „Ђерам” где су под куполама новог монтажно-демонтажног објекта налик шаторима, борбу за муштерије, 15 месеци после пожара у „Депоу”, почели закупци из тог тржног центра. – Објекат је почео са радом раније, али је највише продаваца своје штандове отворило недавно, после потписивања уговора са „Пијацама”. Муштерија нажалост још нема у великом броју. Многи који случајно наврате пролазећи кроз пијацу мислећи да је ово такозвана млечна хала изненаде се када виде да смо овде ми и да смо поново почели да радимо – причају Друштво 11.11.2015 у 22:05 На ковинском гробљу заједно почивају српски, немачки и аустроугарски војници На Војничком гробљу у Ковину, једни поред других леже аустроугарски, немачки и српски војници, умрли у импровизованој ратној болници од последица рањавања у борбама око Смедерева 1915. године. Њима у почаст и славу, поводом стогодишњице страдања и 97 година од ослобођења Ковина у Првом светском рату, венце ће на споменик положити представници општине и Удружење потомака ратника ослободилачких ратова Србије 1912–1918. Претходна Следећа 145146147148149150151152153