Umro bivši ruski premijer Viktor Černomirdin
MOSKVA - Bivši ruski premijer i nekadašnji izaslanik za Kosovo Viktor Černomirdin, umro je jutros u Moskvi u 73. godini, izvestile su agencije.
Černomirdina je 1992. godine za predsednika vlade imenovao tadašnji predsednik Rusije Boris Jeljcin i na tom položaju je bio do 1998. godine. On je najduže od svih premijera bio na čelu vlade u postsovjetskoj Rusiji.
Jeljcin je 1999. godine imenovao Černomirdina za specijalnog izaslanika Rusije za kosovsku krizu, i on je, zajedno s tadašnjim finskim predsednikom Martijem Ahtisarijem, posredovao u pregovorima između predsednika Srbije Slobodana Miloševića i NATO.
Od 2001. do 2009. godine bio je ambasador Rusije u Ukrajini, a potom je imenovan za predsednikovog savetnika.
Bivši ministar industrije gasa 1989. godine je bio postavljen za predsedavajućeg kompanije „Gazprom”.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


