Četvrtak, 25.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Naisa i Vlaznimi u Mađarskoj

Rukomet – Obe utakmce osmine finala Kupa izazova između niške Naise i Vlaznimija iz Đakovice biće odigrane u mađarskom mestu Šazalombata, odlučila je Evropska rukometna federacija. U dopisu koji je iz sedišta EHF stigao u Rukometni savez Srbije navodi se da će prva utakmica, u kojoj će Naisa biti formalni domaćin, biti odigrana 21. februara u 17 časova, a revanš narednog dana od 15 časova.

U skladu sa pravilnikom EHF o odigravanju utakmica u evrokupovima na početku susreta neće biti intonirane himne, jer se radi o klupskom takmičenju. Ekipa Vlaznimija će igrati pod zastavom EHF, a Naisa, naravno, pod zastavom Srbije. U dvorani biće istaknute još zastave Mađarske, Kupa izazova, kao i zastave država iz kojih budu sudije i delegat.

Naisa i Vlaznimi će sami plaćati troškove puta, smeštaja i organizacije utakmica, a oba kluba će platiti po 50 odsto troškova za sudije i delegaciju EHF. U dopisu EFH se ističe da će se prilikom određivanja službenih lica uraditi sve da troškovi budu što manji.

Naisa i Vlaznimi imaju rok do 9. februara da potvrde učešće u utakmicama osmine finala pod navedenim uslovima.
(Tanjug)

--------------------------------------------------------------------------

RSS zadovoljan odlukom EHF-a

Generalni sekretar Ruskometnog saveza Srbije (RŠ) Božidar Đurković izjavio je da je zadovoljan što će se utakmice između niške Naise i Vlaznimija iz Đakovice igrati u Mađarskoj i što je Evropska rukometna federacija (EHF) prihvatila sve uslove koje je RSS tražio.

"Iskreno, Rukometni savez Srbije je očekivao ovakvu odluku. Zadovoljan sam što su svi zahtevi koje smo tražili ispunjeni. Mislim da su stekli svi uslovi da se utakmice odigraju", rekao je Đurković. "Klub Naisa je odlučivao da li će igrati, a ne Rukometni savez Srbije. Najvažnije je da više ne postoji nijedna prepreka da se utakmice odigraju. Mislim da je naša ekipa kvalitetnija i imaće priliku da to pokaže na terenu".

Direktor Naise Vesna Milošević Petrović istakla je da su svi u klubu "oduševljeni pismom EHF-a" "Ispunjeni su svi uslovi. Izuzetno nam je drago što ćemo moći da pokažemo ko je bolji".
(Beta)

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.