Gospodin sa * podelio Srbe
Na početku moram reći: Kosovo i Metohija – ni težeg problema ni gorih kadrovskih rešenja. Verovatno smo i mi (Srbi sa KiM) donekle doprineli da naša inertnost, nesnalaženje u zakulisnim radnjama serviranih iz partijskih kuhinja, dovede do toga da isplivaju ljudi poput Gorana Bogdanovića, ljudi koji pre svega nemaju utemeljenje u svom narodu, ljudi koji ne žive kosovski problem, već žive od kosovskog problema. Znači, ima takvih kod nas, ali ima i drugačijih, ima onih koji će reći NE i kad ostali klimaju glavom.
Kada sam 2008. godine čuo da je za ministra za KiM izabran Goran Bogdanović, postavio sam pitanje i sebi i drugima: Zar je moguće da je za najteže srpsko pitanje, Kosovo i Metohiju, izabran Bogdanović. Podvlačim, ni težeg pitanja ni goreg izbora. Ceo period „ministrovanja” provede jadan u strahu da ne bude smenjen. Cilj mu je bio da pošto-poto postane Beograđanin. Beograđanin je postao, ali nije uspeo da i dalje „ministruje”.
Gospodin odlično zna da nisam udvorica. Pre nekoliko godina, kada su u KosovskomPomoravlju bili protesti zbog isključenja struje srpskim naseljima, dotični „Beograđanin” iz sela Rikova podno Rogozne, pretio mi je u telefonskom razgovoru koji je trajao više od sat vremena, plašeći se da mu narod protestima ne poremeti prethodni tajni dogovor sa prištinskim vlastima. Tom prilikom nije podržavao opravdane proteste Srba, već je pretio smenama ukoliko se protesti nastave, ne udostojivši nas nikakvog odgovora zašto to radi. Nažalost, bez obzira na to što je dotični sa KiM, nikada nije predložio rešenje koje je u funkciji opstanka našeg naroda nego je čekao da mu veliki bos kaže šta je najbolje za nas, bez obzira na posledice.
Svi navodi „bivšeg ministra” koji se odnose na mene nisu istiniti. Da su bili istiniti imao je puno pravo da pokrene moju smenu s mesta načelnika. Koliko je meni poznato dotični gospodin, inače, ljubitelj splavova i žestoke kapljice, godinama je sedeo u fotelji „Vlade Kosova” (vidi sajt takozvane vlade Kosova).
Što se tiče kvalifikacija na račun Kosovskopomoravskog okruga, i da je moj otac, inače penzioner, zaposlen kao vozač, to je takođe neistina. Jedini vozač u okrugu je Zvonimir Jović. Takođe, nisam načelnik u drugom mandatu, već u prvom. Izabran sam novembra 2007, a mandat traje pet godina. Pominjani automobil, „škoda”, kupljen je od sredstava koje je odobrilo Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu, na čijem je čelu bio g. Milan Marković (DS). To je jedini automobil u okrugu i kupljen je 2008. godine. Nadležno ministarstvo je to moglo da zaustavi ukoliko je to bilo „nepotrebno”.
Podsećam gospodina, čije se ministarstvo izborilo za „fusnotu”, da je jedno pričao, a drugo radio: kod popisa na KiM, prištinskih izbora, srpskih izbora na KiM, registarskih tablica...
Gospodin sa * je na prištinskim izborima 2009. i 2010. organizovao Jedinstvenu srpsku listu (JSL). Tom prilikom je trošen novac iz budžeta Republike Srbije za promociju liste čiji je cilj bio ulazak u kosovsku skupštinu. Deljene su jednokratne pomoći, deljen građevinski materijal. Na kraju je ta lista doživela fijasko.
Ovu JSL ste promovisali samo južno od reke Ibar, severno ili niste imali hrabrosti ili niste želeli. Ovakvim delima dodatno ste podelili Srbe na severno i južno od Ibra. Vaši partijski poslušnici su bili na toj listi. Neki su čak i koordinatori za neke opštine na KiM ispred Vlade Srbije. Srbima južno od Ibra ste namenili sudbinu „integrisanja” (čitaj asimilovanja).
Što se tiče Pasjana, ljudi se iseljavaju zbog nebrige ministarstva za KiM. Ovom selu od ministarstva za KiM nije stigao nijedan dinar.
To važi za većinu mesta u Kosovkom Pomoravlju, a i tamo gde se nešto radilo, radilo se po partijskom i rodbinskom zadatku. Rezultat takve „vladavine” je i blokada predškolske ustanove „Kolibri” od 21. avgusta do danas, koju su organizovali nezadovoljni građani Kosovskog Pomoravlja, dignuvši glas protiv nepotizma i partizma čelnih ljudi DS-a koji su u toj ustanovi zaposlili 32 partijska poslušnika. Isti je slučaj bio prošle godine kada su bile blokirane prostorije SO Vitine u Vrbovcu. O ovom problemu sam vas lično u pisanoj formi obavestio, gospodine Bogdanoviću. Ništa niste preduzeli. Narodni protesti nisu pod prozorima načelnika Kosovskopomoravskog okruga već pod prozorima DS-ovih rukovodilaca.
I, na kraju, hvala „Politici” što mi je omogućila da iznesem samo deo onoga što se dešava na KiM, mada ovakva vrsta polemisanja neće pomoći našem narodu da bolje živi i zbog toga će ovo biti moje poslednje obraćanje ovakvim personama, jer neću da trošim novinske stupce na Bogdanovićeve prazne priče, imam mnogo pametnijeg i težeg posla.
Načelnik Kosovskopomoravskog okruga
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


