Furiozno preko Indijaca
Od izveštača "Sportskog žurnala"
Zagreb - Srpski dubl u kojem igraju Alaksandar Karakašević i Slobodan Grujić plasirao se u treće kolo Svetskog šampionata u Zagrebu. Među najboljih 16 Grujić i Karakašević došli su pobedom protiv Indijaca Šanta Ačanta Kamila i Soumadipa Roja – 4:0 (12:10, 11:5, 11:6, 11:3). Indijci su prethodno iz igre izbacili Stefana Fegerla i Vernera Šlagera iz Austrije, ali protiv Bobe i Saleta nisu imali ni malo šansi. "U prvom setu je bilo tesno, ali posle toga smo nametnuli igru na koju nisu imali odgovor", objasnio je Slobodan Grujić.
U narednom kolu za ulazak među osam igraju protiv ruskog dubla Alekseja Smirnova i Fedora Kuzmina danas u 11.45.
Drugi plavi dubl u kojem igraju Žolt Pete i Marko Jevtović poražen je protiv prvog i sedmog igrača sveta Ma Lina i Čen Kija iz Kine – 1:4 (6:11, 3:11, 11:5, 4:11, 3:11).
Slobodan Grujić, jedini preostali takmičar u muškom singlu je poklekao u prvom kolu protiv uzdanice sa Istoka Juna Mizutanija.
Triler sa prekrasnim duelima i sjajnim udarcima pripao je mladoj zvezdi zemlje Izlazećeg sunca, trenutno 94. igrača sveta. Grujić nije uspeo da dođe među 64 najbolja na Šampionatu -2:4 (11:7, 7:11, 10:12, 10:12, 11:9, 9:11).
U miksu samo je jedan par preživeo drugo kolo i ušao među 32 najbolja – Aleksandar Karakašević i Gabrijela Feher. Bojan Milošević i Anamarija Erdelji poklekli su u drugom kolu, dok su Žolt Pete i Eva Tapai poraženi u prvom kolu.
U prvom kolu Karakašević i Feher savladali su Danijela Habešona i Marinu Pecner iz Austrije – 4:2 (6:11, 11:6, 12:10, 11:4, 8:11, 11:7). Za ulazak među 32 pobedili su Šveđane Frederika Hakasona i Matildu Ekholm – 4:2 (15:13, 9:11, 11:9, 9:11, 11:7, 11:6).
Bojan Milošević i Anamarija Erdelji su u prvoj rundi igrali protiv Danijela Goraka i Natalije Partike (Poljska) – 4:3 89:11, 10:12, 10:12, 11:8, 11:6, 11:7).
U narednoj sa druge strane stola čekali su ih svetski prvak iz Pariza Verner Šlager i evropska prvakinja iz Arhusa Liu Đija (Austrija) – 1:4 (2:11, 4:11, 11:5, 5:11, 2:11).
U prvom kolu poraženi su i Pete Žolt i Eva Tapai, koji su igrali protiv nemačkog miksa Dimitrij Ovčarov, Čenki Bartel – 2:4 (9:11, 10:12, 10:12, 11:8, 11:6, 11:6, 11:7).
Ženska reprezentacija Srbije završila je sa učešćem na Svetskom šampionatu i u singlu i u dublu. Poslednje preostale predstavnice Ema Rečko i Eva Tapai, juče su poražene u prvom kolu singla.
Eva Tapai (316.) izgubila je protiv Sun Bai Bei iz Singapura desete igračice na svetu – 0:4 (3:11, 7:11, 7:11, 8:11). Ni Ema Rečko (278.) nije imala lakšu rivalku. Poražena je protiv 23. na svetu Harune Fukuoke iz Japana – 0:4 (9:11, 3:11, 6:11, 3:11).Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


