Фуриозно преко Индијаца
Од извештача "Спортског журнала"
Загреб - Српски дубл у којем играју Алаксандар Каракашевић и Слободан Грујић пласирао се у треће коло Светског шампионата у Загребу. Међу најбољих 16 Грујић и Каракашевић дошли су победом против Индијаца Шанта Ачанта Камила и Соумадипа Роја – 4:0 (12:10, 11:5, 11:6, 11:3). Индијци су претходно из игре избацили Стефана Фегерла и Вернера Шлагера из Аустрије, али против Бобе и Салета нису имали ни мало шанси. "У првом сету је било тесно, али после тога смо наметнули игру на коју нису имали одговор", објаснио је Слободан Грујић.
У наредном колу за улазак међу осам играју против руског дубла Алексеја Смирнова и Федора Кузмина данас у 11.45.
Други плави дубл у којем играју Жолт Пете и Марко Јевтовић поражен је против првог и седмог играча света Ма Лина и Чен Кија из Кине – 1:4 (6:11, 3:11, 11:5, 4:11, 3:11).
Слободан Грујић, једини преостали такмичар у мушком синглу је поклекао у првом колу против узданице са Истока Јуна Мизутанија.
Трилер са прекрасним дуелима и сјајним ударцима припао је младој звезди земље Излазећег сунца, тренутно 94. играча света. Грујић није успео да дође међу 64 најбоља на Шампионату -2:4 (11:7, 7:11, 10:12, 10:12, 11:9, 9:11).
У миксу само је један пар преживео друго коло и ушао међу 32 најбоља – Александар Каракашевић и Габријела Фехер. Бојан Милошевић и Анамарија Ердељи поклекли су у другом колу, док су Жолт Пете и Ева Тапаи поражени у првом колу.
У првом колу Каракашевић и Фехер савладали су Данијела Хабешона и Марину Пецнер из Аустрије – 4:2 (6:11, 11:6, 12:10, 11:4, 8:11, 11:7). За улазак међу 32 победили су Швеђане Фредерика Хакасона и Матилду Екхолм – 4:2 (15:13, 9:11, 11:9, 9:11, 11:7, 11:6).
Бојан Милошевић и Анамарија Ердељи су у првој рунди играли против Данијела Горака и Наталије Партике (Пољска) – 4:3 89:11, 10:12, 10:12, 11:8, 11:6, 11:7).
У наредној са друге стране стола чекали су их светски првак из Париза Вернер Шлагер и европска првакиња из Архуса Лиу Ђија (Аустрија) – 1:4 (2:11, 4:11, 11:5, 5:11, 2:11).
У првом колу поражени су и Пете Жолт и Ева Тапаи, који су играли против немачког микса Димитриј Овчаров, Ченки Бартел – 2:4 (9:11, 10:12, 10:12, 11:8, 11:6, 11:6, 11:7).
Женска репрезентација Србије завршила је са учешћем на Светском шампионату и у синглу и у дублу. Последње преостале представнице Ема Речко и Ева Тапаи, јуче су поражене у првом колу сингла.
Ева Тапаи (316.) изгубила је против Сун Баи Беи из Сингапура десете играчице на свету – 0:4 (3:11, 7:11, 7:11, 8:11). Ни Ема Речко (278.) није имала лакшу ривалку. Поражена је против 23. на свету Харуне Фукуоке из Јапана – 0:4 (9:11, 3:11, 6:11, 3:11).Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


