Četvrtak, 02.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Fantom bagerista rušio kafiće zbog "reketa"

Fantom bagerista  rušio kafiće zbog "reketa"
Кафе "Кнез" после напада непознатог багеристе (Фото Б. Нововић)

Valjevo – Policija traga za nepoznatim muškarcem koji je pretprošlog jutra nešto posle pet časova ukradenom teškom građevinskom mašinom bagerom-utovarivačem demolirao dva ugostiteljska objekta kafe "Knez" i kafe-poslastičarnicu "Fontana" u Karađorđevoj ulici u Valjevu. Za sada sve priče o tome ko je mogao da bude bagerista i o njegovim motivima u domenu su čaršijskih i neproverenih nagađanja.
Kako smo nezvanično saznali, policija ipak raspolaže određenim tragovima, koje je napadač ostavio prilikom krađe bagera-utovarivača sa parkirališta privatne firme "Sava-kop" u mestu Grabovica na šabačkom putu.

Zbog izostanka bilo kakvog zvaničnog saopštenja u vezi sa ovim događajem juče se na više mesta u gradu moglo čuti negodovanje – zbog čega još uvek bagerista nije otkriven i uhapšen. Tim pre što se preko jednog od privatnih info-portala, već drugi dan emituje video zapis koji je napravio neko od slučajnih prolaznika. Ulje na vatru dolivaju i priče da je vozač bagera bio naoružan, pa i maskiran, što upućuje na sumnju da je njegova namera bila da se usprotivi svakom ko bi pokušao da ga spreči u onome što je naumio.

Goran Jović, vlasnik kafića "Knez", na kojem je porušen čeoni zid sa ulaznim vratima, ponovio je da mu nije na kraj pameti ko je tako nešto mogao da mu uradi. Naglasio je da nikome ne duguje ništa niti da njemu ko duguje, kao i to da se nikome nije zamerio da bi mu na ovakav način vratio. I Mihajlo Todorović, vlasnik kafe-poslastičarnice "Fontana", inače uspešan poslovni čovek i donator, takođe je zbunjen onim šta mu se dogodilo. Obojica su kategorično odbacili da imaju bilo kakve veze sa bilo kakvim kriminalnim grupama.

Međutim, prema nezvaničnim komentarima, može se čuti i onaj da vetar "duva" upravo iz tog pravca, odnosno da je demoliranje njihovih objekata neka vrsta opomene što su odbili zaštitu, odnosno da plaćaju "reket". Građani Valjeva očekuju da policija u što kraćem roku rasvetli ovaj slučaj i zaustavi sva nagađanja, zbunjivanja i neproverene priče. Kafe poslastičarnica "Fontana" , zbog manjeg oštećenja, juče je uobičajeno radila dok su u kafeu "Knez" primećeni majstori.

B. Novović
Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.