Šest decenija KST-a
„Šezdeset sekundi – jedan minut, šezdeset minuta – jedan sat, šezdeset godina – jedan klub!” U skladu sa ovom parolom današnji i nekadašnji članovi Kluba studenata tehnike (KST) proslavili su 60 godina postojanja svog omiljenog mesta i druženja u njemu. Skupili su se iz Srbije i sa raznih krajeva sveta – Kanade, Nigerije, SAD, Saudijske Arabije... da pokažu da im godine u klubu zaista znače.
– U vreme kada su muškarci služili vojsku, kada nam je omiljeni „parfem” bio „brion”, kad su nam majke kupovale žive kokoške na pijaci, kad smo znali šta je miris zagorelog mleka, KST je doživeo svoju prvu revoluciju i nastanak diskoteke. Mi smo bili generacija koja je bila bezobrazna i drska. U prva tri meseca niko nije hteo da dođe u klub jer puštamo ploče, a naplaćujemo kao da svira orkestar. Ipak, kod nas se, onako muški, puštala i bezobrazna Gejnzburgova „Je t’aime” koja je čak i u Francuskoj bila zabranjena – rekao je Mihailo Mihailović, čuveni di-džej Mika s početka 70-ih prošlog veka.
„Ka-es-teovci” su složno i tiho otpevali studentsku himnu i pesmu „Daj nam sunca” iz mjuzikla „Kosa” – dajući do znanja da je njihov klub „studentska prestonica”, ali i mesto sa buntovnim stavom.
– Naš klub je danas, bez preterivanja, institucija. Tome su doprinele sve generacije koje su ga gradile. Budimo ponosni na njega i na njegovu bogatu istoriju – naglasio je Slaven Šekuljica, sadašnji predsednik KST-a.
Proslavu su uveličali i Bora Đorđević, vođa grupe „Riblja čorba”, muzički novinar Petar Janjatović, Aleksandar Petrović – Aca Seltik, frontmen grupe „Ortodox Celts”, članovi benda „Ateist rep”...
Posle „uštogljenog” dela proslave u svečanoj sali Građevinskog fakulteta, svi se spustili u prostorije kluba, u popularnu „Rupu”, da uz svirku benda „Kolpo groso” nastave sa evociranjem uspomena – ali i da planiraju buduće akcije.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


