Liverpul silovit u finišu
Iako je od 30 minuta imao igrača više Liverpul je tek u poslednjih pet minuta slomio otpor Intera. U prvom meču osmine finala fudbalske Lige šampiona, evropski viceprvak je pobedio sa 2:0.
Činilo se da će gosti iz Milana uspeti da se odbrane sa dest igrača. Naime u 30. minutu Marko Materaci dobio je drugi žuti karton zbog faula nad Fernandom Toresom. Italijasnki reprezentativac je prvi put opomenut u 12. minutu zbog faula nad istim igračem. Odbrana „plavo-crnih” odolevala je sve do 85. minuta. Tada je Holanđanin Dirk Kojt sa desetak metara sa leve strane šutirao i golman Sezar je prvi put savladan.
I kada su mnogi očekivali da Liverpul završi meč sa minimalnom prednošću Stiven Džerard je postigao drugi pogodak. Kapiten „crvenih” je šutirao sa dvadesetak metara sa desne strane i tako svom timu obezbedio mirniji revanš u Milanu.
Domaćini su uglavnom napadali, i igralo se na polovini Intera. Ipak, Liverpul nije imao mnogo šansi. Najbolju je imao Fernando Tores u 58. minutu. Španac je umakao odbrani Intera, šutirao iskosa sa desne strane, ali je golman Sezar vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner. Isti igrači imali su duel u 64. minutu. Tores je sa dvadesetak metara šutirao, ali je opet Sezar izbacio loptu u korner.
Minimalnu prednost stekli su Roma i Šalke. Rimljani su pobedili Real sa 2:1, iako su gubili sa 1:0. Iako je u Rim došao bez nekoliko standardnih igrača, španski prvak je poveo u osmom minutu. Arjen Roben je ubacio loptu pred gol, šutirao je Guti, a lopta se odbila do kapitena Raula koji je bio nepogrešiv. Radost gostiju trajala je do 24. minuta. Kapiten Rimljana Frančesko Toti uposlio je Mansinija na levoj strani, a ovaj je dodao do Pizara koji je savladao golmana Madriđana. Iker Kasiljas je drugi put savladan u 58. minutu. Ponovo je začetnik akcije bio Toti. Kapiten Rome je uposlio Mansinija koji je prevario Kasiljasa i postavio konačnih 2:1. Roma je tek u četvrtom meču prvi put pobedila Real na svom stadionu. Prethodna tri susreta dobili su Madriđani.
Šalke na revanš portugalskom prvaku putuje sa minimalnom prednošću, a po početku se činilo da će biti drugačije. Nemački viceprvak je poveo protiv Porta već u četvrtom minutu. Džermejn Džons je dodao do Rafinje, a ovaj do Kevina Kuranjija, koji je sa 12 metara šutirao i savladao golmana Heltona. Ispostavilo se da je to konačan rezultat.
Jedini meč bez golova odigran je u Atini gde su se sastali Olimpijakos i Čelzi. Ovaj rezultat svakako više odgovara londonskoj ekipi. Domaći su imali inicijativu, a najbolju šansu je imao Galeti koji je u drugom poluvremenu šutirao preko gola.
-----------------------------------------------------------
Pitajte Materacija zašto smo izgubili
Napadač Intera Zlatan Ibrahimović optužio saigrača za poraz od Liverpula
Malo je nedostajalo Interu da sa „Enfild rouda” ode uzdignute glave. Iako je od 30. minuta igralo sa desetoricom odolevao je sve do 85. minuta. Tada je Dirk Kojt postigao prvi pogodak za Liverpul, a u poslednjem minutu kapiten Stiven Džerard je postavio konačnih 2:0.
Poraz je uneo nemir u redove italijanskog prvaka. Najoštriji je bio napadač Zlatan Ibrahimović. Kada su ga novinari pitali šta se desilo, on je ljutito odgovorio:
– Šta se desilo? Zašto ne pitate Marka Materacija šta se desilo?
Marko Materaci je u 30. minutu dobio drugi žuti karton zbog faula nad Fernandom Toresom. Prvi žuti je dobio u 12. minutu kada je takođe faulirao španskog rešprezentativca. Zbog toga neće igrati ni u revanšu. Za razliku od Ibrahimovića, trener Roberto Mančini ne krivi Materacija.
– Mislim da su oba žuta kartona prestrogo dodeljena. Ipak, ništa još nije gotovo. Moramo u Milanu da pobedimo sa 3:0. Verujem da to možemo, jer imamo kvalitet za velike domete, – kazao je Mančini.
Trener Mančini se odmah posle utakmice našao na udaru navijača Intera koji su ga krivili za poraz. Mančini im je uzvratio i situacija se usijala. Obezbeđenje je bilo u stanju pripravnosti, ali nije reagovalo jer se trener Intera povukao.
Kapiten Rome Frančesko Toti izjavio je da je malo nedostajalo da ne zaigra protiv Reala. Toti je imao povišenu temperaturu i bio je iscrpeljen, ali je stegao zube i zaigrao. To mu nije smetalo da odigra ključnu ulogu kod oba gola Rimljana, koji su pobedili sa 2:1. Uprkos porazu Madriđani su uvereni u prolaz u četvrtfinale. Vezista Guti je posle meča kazao:
– Reavnš igramo u Madridu pred našim navijačima i mislim da smo zbog toga favoriti. Ipak, moramo da budemo oprezni, i da ne žurimo. Bio bih zadovoljan i pobedom sa 1:0.
Iako je Šalke stekao minimalnu prednost nad Portom, trener Mirko Slomka je zadovoljan rezultatom.
– O ovom rezultatu sam sanjao. U prvom poluvremenu smo mogli da postignemo i dva gola, a u nastavku je Porto zaigrao mnogo bolje i naterao nas da se branimo. Najvažnije je što nismo primili gol, – kazao je trener nemačkog viceprvaka.
Olimpijakos i Čelzi odigrali su bez golova u Atini. Čelzi je u blagoj presnosti jer se revanš igra u Londonu. Sa time se ne slaže kapiten Olimpijakosa Predrag Đorđević:
– Još uvek imamo šanse da se plasiramo u četvrtfinale. Revanš će biti dosta težak, ali ćemo se truditi da postignemo pogodak. Još uvek ništa nije odlučeno. Dugo smo se spremali za duele sa Čelzijem i timu Avrama Granta neće biti lako.
-----------------------------------------------------------
Preokret u Rimu, bez pogodaka u Atini
Parovi prvih mečeva osmine finala Lige šampiona: Roma – Real 2:1 (0:1 Raul u 8, 1:1 Pizaro u 24, 2:1 Mančini u 58), Liverpul – Inter 2:0 (1:0 Kojt u 85, 2:0 Džerard u 90), Olimpijakos – Čelzi 0:0, Šalke – Porto 1:0 (1:0 Kuranji u 4). Sinoć: Arsenal – Milan, Seltik – Barselona, Fenerbahče – Sevilja, Lion – Mančester junajted.
R. Đ.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


