Utorak, 07.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Čobanin đak generacije dobio novi posao

Čobanin đak generacije dobio novi posao
Драган Павловић и Даниела Бојиновић (Фото Ђ. Ђукић)

Novo Miloševo – Dragana Pavlovića je posle dugo vremena ozarila sreća. Konačno je dobio posao kojim je zadovoljan, a od njega zavisi da li će ga zadržati i da li će napredovati. Presudna je bila priča koju je o njemu objavila „Politika”, a koja je ganula poslovodstvo firme „Italteks”, pa je dojučerašnji čobanin, koga je bahati gazda isterao s tog posla, dobio novu šansu.

Kao što je „Politika” pisala, Dragan je u skromnim uslovima rastao s majkom, bez oca, u selu Bočar, u opštini Novi Bečej. Bio je đak generacije u osnovnoj školi, a u srednjoj mu je umrla majka što je poljuljalo njegov ionako težak život, pa nije nastavio studije. Morao je da radi, a zbog loše ponude bavio se svakakvim poslovima, uglavnom teškim fizičkim radom. Nadoknada za rad je često kasnila, ili je nije ni dobijao, pošto su firme u kojima se zapošljavao loše stajale.

Dragan je bio zadovoljan kada se skrasio u ataru sela Kumane, gde je bio čobanin na jednom imanju. Pažnju novinara privuklo je to što se nekadašnji đak generacije našao u ulozi čobanina. Međutim, pominjanje farme u novinskom tekstu nije se svidelo gazdi Petru Slavkoviću. Čobanin je najuren s posla, oduzet mu je nov kompjuter, a nisu mu isplaćene ni dve plate, sve pod izgovorom da je ukrao dva ovna.

Mladić je počeo da nadniči u Bačkoj, gde je po ceo dan sakupljao letinu. Prijavio se za posao u fabrici „Italteks” u Novom Miloševu, ali su mu rekli da je spisak radnika koji čekaju zaposlenje dugačak. U međuvremenu su za njegovu sudbinu posredstvom „Politike” saznali u fabrici.

– Nisam se dvoumila da Draganu damo šansu. Ako se pokaže, ovde će moći i da napreduje. Sada je mnogo toga na njemu – kaže direktorka fabrike „Italteks intimo” Daniela Vojinović, rođena Beograđanka, koja u Banatu radi već petnaestu godinu.

Ona kaže da su vremena teška, da ima mnogo socijalnih slučajeva, i da se uvek trudi da pomogne koliko može. Spisak radnika koji se ovde nadaju poslu broji oko stotinu, a većina je u nezavidnom položaju.

Daniela Vojinović objašnjava da je „Italteks intimo” srpska fabrika sa većinskim italijanskim kapitalom, da zapošljava 450 radnika i da sva proizvodnja ide u izvoz. Bez obzira na veliku konkurenciju u tekstilnoj industriji, ova firma radi uspešno, bez poslovnih potresa, a za petnaest godina plate nikada nisu kasnile. Za sva mesta u okruženju iz kog radnici dolaze na posao obezbeđen je besplatan prevoz, pa i do Bočara, gde kod rodbine živi Dragan.

Đ. Đukić

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.