Nedelja, 05.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Duel Zvezde i Partizana moguć tek u finalu

Održan žreb „Pireus banka” Kupa „Radivoja Koraća” (16-19. februara, Niš), branilac trofeja Mega leks u četvrtfinalu protiv Dinamika
Duel Zvezde i Partizana moguć tek u finalu
1)Капитени четвртфиналиста: Ф. Човић (ФМП), Л. Митровић (Ц. Звезда), Ј. Новак (Мега лекс), Н. Величковић (Партизан), А. Миљковић (Дунав), М. Николић (Спартак), А. Торњански (Динамик) и М. Савовић (Вршац) Фото Ненад Неговановић

Dva naša najveća kluba Crvena zvezda i Partizan ne mogu da se sastanu pre finala na završnom turniru „Pireus banka” Kupa „Radivoja Koraća” u Nišu (16-19. februara). Žrebom u hotelu „M” određeni su četvrtfinalni parovi takmičenja koje nosi ime jednog od najvećih asova srpske i evropske košarke svih vremena Radivoja Koraća (1938-1969): FMP – Spartak, Crvena zvezda – Vršac, Mega leks – Dinamik, Partizan – Dunav (Stari Banovci). Trofej brani ekipa Mega leksa koja je lane u završnom okršaju savladala Partizan sa 85:80, a „crno-beli” su prethodno izbacili Zvezdu (68:60).

–Svi znamo koliko je ovo takmičenje začajno – rekao je predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Predrag Danilović. – Ovo je još jedna prilika da navijači istinski uživaju. Nadamo se da će publika da napuni dvoranu „Čair” i da navija korektno, a učesnicima želim dobar turnir.

O pobedniku odlučuju četiri učesnika regionalne ABA lige i isto toliko trenutno vodećih ekipa u domaćem prvenstvu u kojem su na čelu tabele Vršac i Dinamik (po 12 pobeda i tri poraza). Ekipa beogradskog Dinamika, s trenerom Miroslavom Nikolićem, pokušaće da iznenadi osvajača kupa čiji trener Dejan Milojević ističe da je u ovom takmičenju sve moguće:

–Kup je specifičan jer se u jednoj utakmici odlučuje sve. Tu svako ima svoju računicu i šansu. Partizan je u odličnoj formi, bio bi nam protivnik u polufinalu, pod uslovom da pobedimo Dinamik koji je sjajna ekipa. Ove godine su otkrovenje, igraju dobro, gledao sam nekoliko njihovih utakmica.

Pehar Kupa „Radivoja Koraća”   Foto Nenad Negovanović

Crvena zvezda važi za favorita, ali njen trener Dejan Radonjić smatra da je još rano da se priča o kupu:

–Do prvog duela protiv Vršca imamo pet utakmica, dva u Evroligi i tri u Jadranskoj ligi, u rasporedu koji je prilično, da tako kažem, nestvaran. Ali, šta je tu je. Nakon toga će biti konkretnija priča o prvom protivniku i svemu što nas čeka u kupu. To je takmičenje koje donosi uvek različita iznenađenja, nekad veća nekad manja.

Partizanov šef stručnog štaba Aleksandar Džikić se slaže s kolegama da je kup „specifično takmičenje”, a upitan da le će predstojeći turnir biti šansa za popravni, imajući u vidu prošlogodišnji poraz u finalu, odgovorio je:

– Imamo novi tim, svi imaju novi timove, pa se zato ne slažem sa pričom o popravnom... Kup je zaista specifičan jer u tri dana treba da pobediš tri protivnika da bi došao do trofeja. Zamišljen je tako da manji imaju šanse protiv velikih. Nemali broj puta se nije dešavalo onako kako ljudi predviđaju ili očekuju.

 

Završni turnir Kupa

ČETVRTFINALE

Četvrtak, 16. februara

(A) FMP – Spartak  17 č

(B) Crvena zvezda – Vršac   19.30 č

Petak, 17. februara

(V) Mega leks – Dinamik      17 č

(G) Partizan – Dunav            19.30 č

POLUFINALE

Subota, 18. februara*

Pobednik A – pobednik B    17 č

Pobednik V – pobednik G    21 č

FINALE

Nedelja, 19. februara, 21 č

* Moguća je promena satnice za subotu, zbog TV prenosa.

 

Mini-kup prvi put

Za vreme finalnog turnira Kupa „Radivoja Koraća” u Nišu prvi put će se igrati i Mini-kup Srbije, čiji je sponzor „Beobasket”, a na kojem učestvuju pionirski sastavi klubova učesnika (igrači rođeni 2002. i mlađi). Ekipe su podeljene na dve grupe: u A su Crvena zvezda, Vršac, FMP i Spartak (igraće u OŠ „Dušan Radović”) a u B se nalaze Mega leks, Dinamik, Partizan i Konstantin (OŠ „Miroslav Antić”).

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Милан
Значи полуфинала : Звезда против Звезде (ФМП-a), па онда Партизан против Партизана (Милојевића).

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.