Koncert pekinškog simfonijskog orkestra
Gradonačelnik Beograda Siniša Mali i vršilac dužnosti gradonačelnika Pekinga Čen Đining prisustvovali su koncertu pekinškog simfonijskog orkestra koji je upriličen u Centru „Sava“, navodi se u saopštenju Beoinfa.
Ovom događaju prisustvovali su članovi delegacija oba grada, kao i ambasador Kine u Srbiji Li Mančang.
U srpskoj prestonici se ovog vikenda održava manifestacija „Dani Pekinga u Beogradu“. U toku dana potpisano je više sporazuma radi unapređenja odnosa dva grada i održano niz kulturno-umetničkih i sportskih događaja. To je bila prilika da se Beograđani i gosti Beograda bolje upoznaju sa kulturom, istorijom i tradicijom Kine, ističe se u saopštenju.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


