Vodovod: Pijaćom vodom ne polivati bašte
JKP „Vodovod i kanalizacija” apeluje na građane u rubnim delovima grada da racionalno koriste vodu za piće i da je ne koriste za navodnjavanje poljoprivrednih i zalivanje zelenih površina.
Tokom proteklih nekoliko dana stalnim merenjima na vodovodnim distributivnim sistemima registrovano je povećanje potrošnje vode u rubnim delovima grada, što najčešće ukazuje na nenamensko trošenje vode.
Racionalnim korišćenjem vode za piće obezbeđuje se uredno vodosnabdevanje svih potrošača, navodi se u saopštenju. (Tanjug)
Подели ову вест
Komentari9
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Саша
То је само апел, није још и наредба. Мислим да је у јулу било довољно кише да се водоснабдијевање не може угрозити макар у августу не пала ни кап.
Odgovori
|
Preporučujem
1
Goran Č.
Значи они који имају базене то за њих неважи, занимљиво. Све воде Србије припадају народу Србије а не директору водовода.
Odgovori
|
Preporučujem
3
Милош Лазић
Директор водовода је у својој авлији и за своје паре ископао бунар управо због заливања баште, прања аутомобила и туширања у вреле летње дане. Ко не верује, може то и да провери. Иначе, у прави сте, вода припада свима, и управо зато је рационално трошим како би била доступна сваком, па и вама.
Preporučujem
7
Милош
Добро, нек' водовод онда обезбеди техничку воду за нас сељаке са двориштима који нису вољни да им се све сасуши.
Odgovori
|
Preporučujem
12
Милош
За Славка:
Не, сељак сам јер не живим у згради и имам двориште (или сам бар тако разумео апел). А што се тиче водовода, стално ми стиже рачун на преко 10 кубних метара, за нас двоје. Укључујући и прилике кад због посла по цео месец нисмо у кући и не потроши се ни кап. Жалио сам се, кукавац са водомером, на такав обрачун водоводу и сазнао шта значи оно "жали се управи водовода". Е па, пошто сваки месец плаћам те кубике, онда на њих имам и право кад ми требају.
Preporučujem
1
Славко
Ако си сељак (пољопривредник), плати да ти избуше бунар па заливај до миле воље! Зашт да ти водовод обезбеђује воду за потребе узгоја пољопривредних култура?
Preporučujem
8
Predrag
A kojom onda vodom da polivam baštu?
Neka neko ode da vidi kako se svaki dan posle zatvaranja pere Kalenićeva pijaca vodom iz vodovoda-satima!
Umesto prvo metlama da očiste djubre oni sve teraju vodom.
Odgovori
|
Preporučujem
21
Ljiljana
Zaista nisam stručna, ali, da li postoji alternativna vrsta vode za zalivanje u rubnim delovima grada?
Odgovori
|
Preporučujem
9
Жика
Како где. На левим обалама Саве и Дунава (сремска и банатска страна) праве бушотине од десетак метара дубине. Са Камом или сличном пумпом имате изобиље воде јефтиније од градске. У Великом Селу воду узимају пумпама директно из Дунава.
Preporučujem
3
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


