Subota, 18.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

U Češkoj uhapšen član „kavačkog klana"

U Češkoj uhapšen član „kavačkog klana"
Фото Танјуг

PODGORICA - Jedan od vođa „kavačkog klana” S. K. uhapšen je u Češkoj, za kojim je crnogorski Interpol raspisao poternicu 2017. godine zbog više teških krivičnih dela, objavio je portal CdM, pozivajući se na Upravu crnogorske policije.

Portal navodi da se radi se o Slobodanu Kašćelanu (55) i da je on uhapšen u sredu uveče u Pragu u iznajmljenom stanu.

Njega policija sumnjiči da je u Prčnju 2010. godine pokušao da ubije I.M., ali i da je krajem maja 2010. godine na području opština Kotor, Tivat i Budva organizovao kriminalnu organizaciju.

Kako navodi Uprava crnogorske policije, ta grupa je oformljena radi vršenja krivičnih dela iznuda, zelenaštvo, nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, neovlašćena proizvodnja držanje i stavljanje u promet opojnih droga, omogućavanje uživanja opojnih droga, davanje mita.

Navodi se da je Kašćelan često menjao mesto boravka i koristio lažne identitete, a prilikom njegovog lociranja crnogorska policija je bila u kontaktu sa kolegama iz Češke, Nemačke, Austrije, Francuske, Hrvatske, Slovenije, Švajcarske, Portugala, Španije i Kosova.

„Uhapsila ga je Specijalna jedinica policije Češke. U toku je dalja komunikacija sa nadležnim organima Češke oko određivanja ekstradicionog pritvora po našoj međunarodnoj poternici, u cilju izručenja ovog lica Crnoj Gori”, navode u Upravi policije, prenosi Tanjug.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.