Ponedeljak, 13.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Počela kampanja za izbore za Evropski parlament

Počela kampanja za izbore za Evropski parlament
У мају избори парламентарни избор у ЕУ (Фото Википедија)

BRISEL - Širom EU počela je tromesečna kampanja uoči izbora za Evropski parlament u maju, koja će obuhvatiti 27 zemalja i blizu pola milijarde ljudi.

Kako navodi AP, ova godina bi mogla biti prekretnica u posleratnoj evropskoj politici, pri čemu bi neke tradicionalne političke sile mogle da počnu da slab, dok bi ekstremističke, populističke partije mogle da steknu više uticaja i uključe se u „političku mašineriju” EU.

U sledećem sazivu Evropski parlament će imati 705 mesta, pošto Britanija treba da napusti EU u martu i neće učestvovati u izborima zakazanim od 23. do 26. maja.

Parlament predviđa da će grupa desnog centra EPP i Demohrišćani ostati najveća partija ispred Socijalista levog centra. Evropsku narodnu stranku (EPP), međutim, potresa unutrašnji sukob koji istovremeno simbolizuje i političku borbu na evropskom kontinentu, navodi AP, prenosi Tanjug.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Бранислав Станојловић
Хвала Богу то ме више не занима! Излазимо из тог 4ог Рајха!
Petar
Zivim u EU, i glasat cu za krajnju desnicu koju "demokrate i levicari" zovu "populistima i nacionalistima". Moje ubedjenje je da su oni patriote i rodoljubi a ne nacionalisti. Populacije, nacije i nacionalne drzave postoje i postojatce i ne mogu se negirati ili satanizovati kao sto to pokusavaju "demokrate i humanisti". Ti demokrate su fakticki ekstremni kapitalisti Vasingtona i Brisela koji se pokusavaju predstaviti demokratama i humanistima.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.