Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Makron u Srbiji 16. jula

Makron u Srbiji 16. jula
Eмануел Макрон (Фото Бета/АП)

Francuski predsednik Emanuel Makron doputovaće u posetu Srbiji 16. jula, izjavio je sinoć predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na televiziji Pink. Poseta Makrona bila je planirana za početak decembra prošle godine, ali je odložena zbog unutaršnjih prilika u Francuskoj, prenosi Beta.

Makron i nemačka kancelarka Angela Merkel danas organizuju sastanak u Berlinu sa zvaničnicima Zapadnog Balkana i Evropske komisije, na koji su pozvani i predsednici Srbije i Kosova, Aleksandar Vučić i Hašim Tači.

Glavna tema neformalnog samita je situacija u regionu s naglaskom na odnose Srbije i Kosova.

Komentari10
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

S:VUK
Koja je svrha posete Predsednika Makrona kad su Gospodja Merkel i on licno "zatvorili" sve moguce karte nekog sporazuma na KiM sa postovanjem stava i interesa Srbije ??Ako imate prilike da u Francuskoj ctaonici pronadjete sta je napisano o Srbiji i njenoj ulozi u I vom Sv.Ratu.. shvatice te da zvanicna Francuska nije prijatel Srbije i srpskog naroda i da postepeno pise novu istoriju o tom tragicnom periodu istorije Srbije u kome smo bili saveznici ..Ni reci o bitkama na Ceru i Kolubari..Ni reci o stotinama hiljada srpskih zrtava.Ni o proboju Solunskog fronta i njegovom znacaju u pobedi nad silama osovine..Tuzno ali i za naravoucenje buducim generacijama..
Милојко Маљковић4
Лично не желим да дође.Они који су нас бомбардовали су за свагда наши непријатељи.Народ који не зна да памти и није народ.
блаже дорић
Милојко свака ти част све рекао и ми трба да се придржавамо да не заборавимо НАТО агресије
Boro debeli
Ја сам већ и заборавио шта сам требао да заборавим? А ви? Имам кратко памћење, па сам забораван.... Кратко памтим, а дуго се СЕЋАМ!
Рус Михаил
Срби, немојте да човеку покварите празнично расположење: доћиће код вас за два дана после Дана пада Бастиље, националног празника Француске. Немојте му показивати трагове 1999. Одведите га на Калемегдан код извесног споменика.
Nenad
Siroma ni nezna sta mu se sprema.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.