Nedelja, 07.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Tramp: Kina veoma želi trgovinski sporazum sa SAD

Tramp: Kina veoma želi trgovinski sporazum sa SAD
(Фото Бета/АП)

VAŠINGTON - Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da Kina veoma želi trgovinski sporazum sa SAD, ali da on nije posebno zainteresovan za njega, osim ako se ne bude radilo o veoma dobrom sporazumu.

Tramp je novinarima u Beloj kući rekao i da očekuje da će se sastati sa kineskim predsednikom Si Đinpingom na samitu G20 u Japanu ovog meseca, ali da bi Peking trebalo najpre da preinači ranije odluke kojima je odbacio neke prethodno dogovorene korake u vezi s trgovinskom saradnjom dve države, prenosi Rojters.

Američki predsednik je izjavio ranije da će nove tarife na uvoz iz Kine stupiti na snagu odmah ukoliko kineski predsednik Si Đinping ne dođe na samit G20.

Tramp je rekao i da su dodatne tarife na kinesku robu spremne da stupe na snagu posle samita G20 ovog meseca ukoliko se ne postigne trgovinski sporazum s Kinom.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Леон Давидович
Naravno Tramp bi da prtogura samo ono što je interes SAD. Samo kada bi drugi na tako nešto pristali ? To jest i drugi gledaju šta je u njihovom interesu, a ne u interesu samo SAD,

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.