U RS ukinuta uredba o zabrani izazivanja panike
Banjaluka - Uredba o zabrani izazivanja panike i nereda za vreme vanrednog stanja u Republici Srpskoj zvanično je stavljena van snage.
U Službenom glasniku RS objavljena je Uredba kojom je predsednica RS Željka Cvijanović stavila van snage Uredbu o zabrani izazivanja panike i nereda za vreme vanrednog stanja.
Ranije je Vlada poništila svoju Odluku o zabrani izazivanja panike i širenja lažnih vesti. Uredba je povučena posle pritiska javnosti i kritika na račun vlasti u RS da se pod plaštom borbe protiv epdemije korona virusa pokušava ograničiti sloboda govora.
Povodom sporne uredbe reagovali su i OEBS, pojedine međunarodne organizacije, novinarska udruženja i civilni sektor. Za kršenje ove uredbe bile su predviđene i kazne od hiljadu do devet hiljada maraka (od 500 do 4.500 evra).
Iz MUP RS su najavili da će prestankom važenja Uredbe biti poništeni svi izdati prekršajni nalozi građanima koji su kažnjeni sa po 1000 maraka zbog objava na društvenim mrežama, tekstova na blogovima ili izjava u medijima u kojima su kritikovali postojeće stanje u Republici Srpskoj, ali i rad izabranih predstavnika, prenosi Beta.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


